Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Poulsen - růže dle šlechtitelů

Poulsen - růže dle šlechtitelů 24. říj 2017 22:40 #320791

• Ninkwen
  • Expert Boarder
  • Obdržená poděkování 89
Ajaj, už jsem na to přišla, ke dvojici keřů Granny a LO přibyly ještě Bailando a Sirius. Manžela asi trefí. Ani netuším, kde je dám, mají mi přijít ještě čtyři růže od Pelců. Je to návykové :laugh:

Poulsen - růže dle šlechtitelů 03. pro 2017 07:47 #321256

• Ninkwen
  • Expert Boarder
  • Obdržená poděkování 89
Příspěvek přesunut do Tantau růží
Poslední úprava: 03. pro 2017 08:47 od Ninkwen.

Poulsen - růže dle šlechtitelů 03. pro 2017 07:49 #321257

• Ninkwen
  • Expert Boarder
  • Obdržená poděkování 89
Jej, dala jsem to do špatného tematu....

Poulsen - růže dle šlechtitelů 11. pro 2017 14:23 #321313

• Eva L.
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 6603
Možná vás bude zajímat něco málo z historie dánské firmy Poulsen Roser A/S, pravděpodobně největšího světového producenta růží a klematisů.
de.poulsenroses.eu/ueber-uns/poulsen-roser-as.aspx

V r. 1878 založil D. T. Poulsen nedaleko Kodaně zahradnictví, kde pěstoval a prodával ředkvičky, okurky, chřest a jinou zeleninu, později i ovocné stromy a po několika letech i růže.
Jeho tři synové se postupně vystřídali ve vedení rodinného podniku a jejich hlavním zájmem (kromě klematisů) se staly růže a jejich šlechtění. Od r. 1911 dokonce získávaly první hybridy mezinárodní ocenění. Mezi významnými kultivary té doby byly např. Nina Weibull, Chinatown, Rumba, Karen Poulsen a řada dalších. Nově vyšlechtěné růže se prezentovaly už pod názvem Poulsen Roser.
Od r. 1971 převzali firmu manželé Pernille Olesen (roz. Poulsen, zakladatelova vnučka) a Mogens N. Olesen, který se věnoval převážně hybridizaci. Firma vzkvétala a rozrostla se do nebývalých rozměrů. V Dánsku zachovala experimentální a vývojové středisko, množení (pod licencemi) a expedici růží přenesla do vybraných školek v 60 zemích světa. de.poulsenroses.eu/sortiment/pflanzen-kaufen.aspx
V současné době Poulsen Roser produkuje ročně 30 milionů růží a 2 miliony klematisů.
Stoletý vývoj od ředkviček po miliony růží je opravdu obdivuhodný.

Sortiment růží je široký, rozdělený do kolekcí - od miniatur pro interiéry (dárkové růžičky) až po sadové a pnoucí. de.poulsenroses.eu/sortiment/rosen-collectionen.aspx

Momentálně mi na zahradě roste 18 poulsenek. Některé z nich jsou špičkové, některé průměrné a několik jsem už v minulosti utratila (např. Karen Blixen, Alexandra Renaissance).

Takže moje favoritky jsou :
Lea Renaissance
LeaRenaissance.jpg

Astrid Lindgren
AstridLindgren.jpg

Ghita Renaissance
GhitaRenaiss.2.jpg

Isabel Renaissance
IsabelRenaissance1.jpg

Sweet Cover
SweetCover.jpg
Poslední úprava: 17. pro 2017 19:28 od Eva L..
Následující uživatel poděkoval: Kaja, varouch, patka, sany, quendery, Lukáš, Láďa, Tulasinka, Jikra, alenak a tento uživatel má 6 dalších poděkování

Poulsen - růže dle šlechtitelů 12. pro 2017 16:07 #321327

• Lukáš
  • Platinum Boarder
  • Obdržená poděkování 9112
DSC08971.jpg

Astrid Lindgren
DSC04948.jpg

Alabaster
DSC06431.jpg

Twist
DSC05378.jpg

Mamma Mia
DSC07259.jpg

Sophia Renaissance
Evo díky moc pěkný , já taky pár mám (do 10 kousků) a jsou to celkem dobré růže
Následující uživatel poděkoval: Eva L., Kaja, Tulasinka, Jikra, alenak, Marta, rok.zaruka, Dita
Moderátoři: Eva L., Květa