Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Meilland - růže dle šlechtitelů

Meilland - růže dle šlechtitelů 28. čec 2017 22:13 #320170

• Jana V.
  • Platinum Boarder
  • Obdržená poděkování 3501
Bradhal, mám, ale zase jsem s ní letos hýbala :unsure: , takže aktuální foto by bylo nevypovídající - zjara byla střižená k zemi, dlouho trvalo, než vyrazila ( stejně jako ostatní - čekala na pořádný déšť :unsure: ).

Meilland - růže dle šlechtitelů 29. čec 2017 07:10 #320176

• Eva L.
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 6701
Bradhal, plním tvoje přání a představuji letošní Bonicu. Daří se jí výborně, sluníčko má asi od 11,00 do večera. Je to spolehlivá růže - má vysokou mrazuodolnost (5. z.), průběžné kvetení. Pokud se objeví č.s., tak až na konci léta a z toho se úspěšně otřepe. Výška keře je necelý 1m, šířka asi 70cm. Podmínky, jaké jí chystáš, jsou optimální.

Bonica82.jpg
Následující uživatel poděkoval: Jana V., Lukáš, alenak, Marqetka, Marta, babkaela, bradhal

Meilland - růže dle šlechtitelů 29. čec 2017 11:14 #320179

• bradhal
  • Platinum Boarder
  • Obdržená poděkování 2117
Děkuji moc. Pořád vymýšlím, jak udělat předzahrádku. Je to pás v kolísavé šířce zeminy 1-1,5m a délce 5m, případně 7-9m, to už je pak celkem jedno( jeden konec je ze všech stran ohraničen cestami a chodníkem, druhý je volný.) A právě ten ohraničený konec u cest, tu špici, která je vidět jako první při cestě ulicí k našemu domu, bych chtěla nějakou stálekvetoucí, něco, aby ti okolojdoucí a jedoucí měli pořád co okukovat. Měla jsem pár růží, tak jsem přikoupila a nepomohlo to, stejně se pořád nemůžu rozhodnout, jak to udělat a kterou tam vlastně dát a s čím ji kombinovat. Tak děkuju za radu.

Meilland - růže dle šlechtitelů 07. zář 2017 16:08 #320582

• hana.johana
  • Platinum Boarder
  • Obdržená poděkování 722
Tak takto kvete Bonica tentokrát. Asi se jí zalíbila vedle kvetoucí Pastella. Hanka
IMG_20170907_075631333.jpg
Následující uživatel poděkoval: Kika, Lukáš, alenak, Marta, alcearosa, rok.zaruka, bradhal

Meilland - růže dle šlechtitelů 08. zář 2017 13:12 #320596

• Květa
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 8772
Hanko, :blink: :woohoo: .

Meilland - růže dle šlechtitelů 09. zář 2017 10:47 #320601

• hana.johana
  • Platinum Boarder
  • Obdržená poděkování 722
Květo, také kulím očiska! A takto kvetou hned dva nové výhony. Květy jsou asi ve výšce 140cm. Pokusím se ji namnožit. Když začala kvést, byla ta barva světlejší, teď po těch u nás chladnějších dnech a hlavně nocích barva ztmavla a jsou na květech vidět i skvrnky po deštivých dnech. A květy drží už druhý týden!! Hanka

Meilland - růže dle šlechtitelů 21. pro 2017 22:41 #321414

• alenak
  • Platinum Boarder
  • Obdržená poděkování 3527
- k Raffaello - je v HK v rozáriu, po soutěži, má ji i město HK v jednom parku - tam byla prý letos nádherná,
ale není u ní jmenovka, kvůli vandalům. Letos v roz. byla taky moc pěkná, fotku jsem bohužel nenašla. Myslím, že se nemusíš bát výšky, tak do 1 m, střihem zjara se dá určitě udržet. Vloni jsem si na ni všimla v létě padlí, zdála se mi na padlí choulostivější, v HK se nestříká. Letos byla celkově lepší, i když růže prý šly hodně na jaře nakrátko. Květ má větší, pěkně stavěný, vůni si nevybavuji. Nevím, zda jsem se nespletla, ale někde jsem ji viděla v nabídce - ale kde ? Když tak dám vědět.

- růže Jazz Festival - tato růže mě dostala daleko více, ta byla letos nádherná, veliká výdrž velkých květů,
nepálily se. Myslím, že byla letos hodně obdivovaná, zdravá a má nové výhonky barevné, to se mi na růž.líbí

tady jsem fotky našla a prodávají ji na Rosaplantu (prostě Poláci jsou větší obchodníci, u nás prý není zájem pěstovat francouzské růže :silly: - šlechtitelé prý zájem mají), třeba se to v budoucnu zlepší, budeme věřit :)
DSCN9565.jpg

DSCN9567.jpg

DSCN9647.jpg
Následující uživatel poděkoval: Eva L., Kaja, quendery, Lukáš, Láďa, Marta, rok.zaruka, Dita, Malajkaa

Meilland - růže dle šlechtitelů 21. pro 2017 23:12 #321415

• alenak
  • Platinum Boarder
  • Obdržená poděkování 3527
- ještě přidám růži, která se mi moc v rozáriu líbila - AM 129 - Rayon de Soleil
tato růže má stále spoustu květů a poupat,neskutečně zdravá, zažila jsem bouřku, kroupy - nic to s ní neudělalo, ostatní růže poválené atd. , tato nic, slunce, nepálí se - má vadu - nevoní, barva je žlutá, žloutková, taky každý nemusí ....., fotky mám - nebude ze mě fotograf :cheer: květy menší, má ji v nabídce Rosaplamt :ohmy:
DSCN9673.jpg

DSCN9674.jpg

DSCN9675.jpg

ještě jsem našla foto 1 fl., tak pro zajimavost ;)
DSCN9217_2017-12-27.jpg
Poslední úprava: 27. pro 2017 19:29 od alenak.
Následující uživatel poděkoval: Eva L., JitkaU2, Kaja, quendery, Lukáš, Láďa, Jikra, Marta, babkaela, rok.zaruka a tento uživatel má 2 dalších poděkování

Meilland - růže dle šlechtitelů 27. pro 2017 19:34 #321452

• Láďa
  • Expert Boarder
  • Obdržená poděkování 436
Aleno, děkuji za velmi zajímavé informace i krásné fotky. Taky jsem uvažoval o Jazz Festival a opět mne zarazilo, že ji Meill.-Rich. po lonské sezoně letos stáhl z prodeje. Ty informace o tom, že u nás není zájem pěstovat M. růže máš od Flory Olomouc, která prodej měla zastřešovat? Chtěl jsem napsat té paní mail, proč se na Floře v létě i na podzim Meillandovky neprodávaly. Byla by to škoda.
Něco málo z mých Meillandovek:
Princesse de Monaco je krásná velkokvětá růže, která je ale citlivá na déšt. Věděl jsem to a zasadil ji do částečného srážkového stínu. Příliš to nepomohlo.

Dvě velkokvěté novinky, které jsem moc chtěl.
Jubilee Papa Meilland je prý vylepšená Papa Meilland, kterou jsem pěstoval kdysi při svých začátcích. Byla to nádherná fialově červená růže s fantastickou vůní. Ovšem náchylná na nemoci a poměrně málo kvetla. V poslední době se znovu objevuje v prodeji. Po roce: Jubilee PM se zdá krásná (trochu jiná barva), zdravá, odolní deěti, nepálí se, voní.

Mademoiselle Meilland obdržela dvě vítězství v trialech na jihu Evropy. Zdravá, voní, hodně kvete, z barvy jsem trochu na rozpacích, čekal jsem sytější. Doufám, že se příště vybarví.
Následující uživatel poděkoval: Eva L., Kaja, Lukáš, alenak, Dita

Meilland - růže dle šlechtitelů 27. pro 2017 19:40 #321453

• Láďa
  • Expert Boarder
  • Obdržená poděkování 436
Omlouvám se, nezobrazily se fotky.
Princesse de Monaco

IMG_1621.jpg

Jubilee Papa Meilland

IMG_1582.jpg

Mademoiselle Meilland

IMG_1585.jpg

IMG_1610.jpg
Následující uživatel poděkoval: Eva L., JitkaU2, Kaja, Lukáš, alenak, Luša, Marta, Dita
Moderátoři: Eva L., Květa