Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Odpovědět k tématu: České růže - růže dle původu

Jméno
Subjekt
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :up :S :evil: :whistle: :down
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit

Topic History of: České růže - růže dle původu

Zobrazit nejstarší 10 příspěvků - (Poslední příspěvek nejdříve)
14. dub 2019 13:13 #324980

HonzaPM

Růže z Blatné

Krásné jihočeské město Blatná milují filmaři. Na zámku se natáčela komedie Zdeňka Podskalského Bílá paní (1965) i pohádka o šíleně smutné princezně (1968). Návštěvníci se tu ale ptají i na osud blatenských růží a letos padne dotaz možná častěji. Uplyne totiž sto let od chvíle, kdy sem přišel Jan Böhm, jejich mezinárodně proslulý pěstitel.

www.novinky.cz/bydleni/zahrada/499464-ru...ly-zmeny-rezimu.html

.
31. kvě 2018 19:35 #322830

bradhal

Okresní hejtman Čubr - jedna z růží koupených jen pro to jméno. Nakonec dostal skoro nejlepší místo u lavičky. První květ v průběhu několik dní, vedro a výheň, pak liják a pak zase vedro.

IMG_4440.jpg

IMG_4443.jpg

IMG_4457.jpg

IMG_4489.jpg
Přílohy:
17. dub 2018 10:32 #322259

Jirka

V sobotu jsem se byl podívat u Praskace v Tullnu, prodává tam - poprve za dobu co tam jezdím - růži Havlíčkova národní. Má asi 10 kusů, již docela velké keře.
16. dub 2018 14:46 #322250

Zoja

Přidávám skoro po roce svou oblíbenou Silesii od Onderky. Kdo ji také máte? U mě je teprve druhou sezónu a letos zatím se nemá k růstu, bohužel. Ani ji nemám nafocenou, loni kvetla trochu. Pěkně voní a má na to být mohutným keřem, jak jsem viděla na vlastní oči před budovou VÚ Sylva Taroucy v Průhonicích.
www.ruzeskalicany.cz/silesia/
22. kvě 2017 10:10 #318429

bradhal

Tak jsem si včera objednala růži Okresní hejtman Čubr, no vyloženě jen pro to jméno. :) Ale podle popisu se mi taky líbí, snad bude i vonět jak je psáno. Nenašla jsem tu ale žádnou fotku, ve Skaličanech mají jenom jednu jedinou. Nemáte náhodou někdo tuto růži vyfocenou? Předem díky.
26. bře 2017 19:56 #317390

quendery

Alceo, díky moc za zkušenosti. Zatím jí mám v květníku, tak jí alespoň můžu najít vhodné místečko :cheer:
26. bře 2017 18:19 #317389

alcearosa

Quendery , trochu pozdě s informací, snad se bude hodit. Koré mám 4 roky od Pelců, je to
sadovka s neohebnými pruty, dost trnitá na loškých vzpřímených větvích. Nikdy jsem ji nebalila,
jen na zimu přihrnu mulč. I letošní zimu bez ztrát, na rozdíl od jiných. Asi je dost mrazuvzdorná.
Růžové květy jsou sytě růžové trochu do lososova, vedle čistě růžových to neladí. Mám ji solo hlavně
kvůli velké trnitosti. Fotila jsem proti západnímu slunci proto ten mírně lososový nádech není vidět.
P1010028.jpg
Přílohy:
25. bře 2017 19:45 #317376

bradhal

Prosím vás, jak a kolik voní růže Sněhurka? Asi půjde jako náhrada na čestné místo k lavičce - sedák lavičky je v rovině se zemí. Takže i když je nízká, bude blízko sedících. Teda nemusí extra vonět, hlavně ne nějak nepříjemnou vůni. (Chtěla jsem tam dat miláčka Kenta, ale ten nějak neožívá, taky zimoval na půdě. Z dalších je možno Talas, Anne Marie de Montravel, Queen of the Musk a White Jacques Cartier, ale to už patří spíš do Souboje růží).
12. bře 2017 10:34 #317012

quendery

To mně vyskočilo taky, ale není nad osobní zkušenost, že....... :laugh:
12. bře 2017 09:29 #317009

Regina

Quen, osobně nemám ale jak jsem nakoukla už ze zvědavosti, co za krásku chystáš k sázení, vyskočilo na mě tohle
www.week.cz/ruze-kralovny-zahrady/read.php?1,683634,page=5
Nevím, jestli ji Romi ještě má.
A pak tohle, pokud ti to pomůže.
www.zahrada.cz/forum/ruze/kore-nebo-aloh...re-nebo-aloha-233067