Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Odpovědět k tématu: Kordes II - růže dle šlechtitelů

Jméno
Subjekt
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :up :S :evil: :whistle: :down
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit

Topic History of: Kordes II - růže dle šlechtitelů

Zobrazit nejstarší 10 příspěvků - (Poslední příspěvek nejdříve)
11. pro 2018 12:14 #324238

Kaja

-5.jpg

--_2018-12-11.jpg

caramella_2018-12-11.jpg

c.jpg
/7.6 /

další krasavice od Kordese- Caramella poměrně raná -loni byla dost napadena spálou . střihla jsem ji až zůstaly je dva výhony. ale prospělo ji to -
Přílohy:
01. pro 2018 08:03 #324188

Kaja

výborná i hezká Kordes růže je Summerwind. kvetla až do ted´ - celé léto . velká výdrž květů , keř asi 100 cm výška.

Příloha summerwind2.jpg nebyla nalezena.

summerwind_2018-12-01.jpg

summerwind4.jpg
Přílohy:
30. lis 2018 20:50 #324185

alenak

když probíráte Angelu, tak se přidám ;)
jsem s ní velice spokojena, letos začala kvést 1.6., brzo. Je to hodně o podmínkách, ve kterých roste. Je mi jasné, že bez vody a v okolní konkurenci ji nebudu mít jako Kája, přesto patří k oblíbenkyním. I když jsem ji v srpnu prolila, palice velké neměla, ale kvetla.
DSC08067.jpg

- Herkules, tomu se tak nedaří, tak brzy nenakvétá, dlouhá pauza, 2.fl. skoro žádný, pár květů. Ale to dělá skoro každý rok, ta pauza mezi kvetením.
- Rotílie, moje oblíbená růže. I.fl dobrý, 2. fl vůbec neměla. Ještě se mi nestalo, aby co ho mám ,po 2hé nevykvetla. Letos to tak bylo, i přes 1 prolití vodou.
- Sunny Sky, za leta co ji mám, nejhorší rok. Na jaře šla k zemi, velmi špatná. Nakvétala hodně dlouho, jenom jednou, přežila, snad bude příští rok lepší.
- Aprikola, bez problémů, skvělá růže, opakovala sice s méně květy, ale dala to.
Kordesek mám více, zdá se mi, že se jim tu daří, přežily i ty letošní vedra, i když třeba po 2hé málo kvetly, alespoň jsou zdravé, u mě bez postřiků. :)

Jenom malý dodatek, v rozariu HK letos byly pravidelně zalévány a na podzim byly překrásné, bohatě kvetly, zdravé.
Přílohy:
30. lis 2018 19:14 #324183

Květa

Kajo, mělas Angelu i letos moc pěknou.
Však jsme ti ty deště záviděly (-i ).. :lol:

k té mé Angele - jj., v druhé polovině roku se na zhoršení stavu sucho a horko bezpochyby podepsalo, málo kvetla.
Ale ta má poznámka o výrazně horším stavu se vztahovala k I. floru. To se ještě růže uzalévat daly, kvetly jak o život.
Samo, postižení pozdními mrazíky je částečně spekulace, mohlo se jí nelíbit i něco jiného, co by to ale bylo zůstává pro mne záhadou. Vše ostatní bylo v podstatě jako jiné roky. Prostě Angelu a oranžády před GdF jsem musela dostříhávat, "došlo" jim.
Mmch, i EvaL konstatovala, že ji má letos horší než jiné roky.

Docela zajímavé mi v tomto momentě připadá srovnání jejího stavu v čase.
Vlevo na f. Bonica, pak je Angela, vpravo ( někdy ) Party Hardy.

DSCN2326.jpg

2016 - foceno 1.7.

DSCN5416.jpg

2017 - foceno 25,6.

DSCN8432.jpg

2018 - foceno ( již ) 3.6. tj. proti roku 2016 o měsíc, proti roku 2017 o tři týdny dříve.
Angela téměř neviditelná, nízká. Vpravo Party Hardy.
Přílohy:
30. lis 2018 12:09 #324181

Kaja

asi je to spíše tím letošním suchem , než mrazem .u mně Angela nádherná a ještě dnes musím odstřihnout výhon se zmrzlými květy. ale u nás sem tam i v létě pršelo . jako jediné místo v republice. což byla i mapka letošních srážek ;)

angela_2018-11-30.jpg

DSCN1379_2018-11-30.jpg

tady je 18. října- pořád kvetla.
Pomponela - to potvrzuji . úžasná růže. :up
no jsou i další----
Přílohy:
30. lis 2018 11:20 #324180

Květa

Když už byla na plac vytažena tato diskuse, zhodnotím (si) Kordesovy růže v roce 2018.
Příliš jich nemám..
Angela - té zřejmě vůbec nevyhovovala zima ( resp. její konec, ty pozdní mrazíky ). Letos byla oproti jiným rokům výrazně horší. Špatný růst, méně květů.
Herkules - tomu se delší sezona líbila, celkem hojně mi vykvetl i podruhé. Na velmi krátkých přírůstcích ( cca 10 cm po střihu v I. fl. ).
Lavender Lassie- ta byla v I. fl. nádherná.

DSCN8543.jpg

po odkvětu do konce sezony nevyrašil ani jeden nové lísteček. Totál bez reakce.

Novalis - jako vždy. Hojné kvetení, květy se zváhnou, jdou do sena. Kvetl 3x.
Pomponella - bez problémů, fajn.
Rosenfaszination- tak té momentálně nemůžu přijít na jméno. Moc jsem ji kvůli barvě chtěla, ale... na déšť velmi špatná reakce ( nevzhledné fleky), na vysoké teploty také ( škvaří se ). V obou polohách dostane tfuj barvu květů. Popravdě, pokud bych nechtěla být diplomat, napsala bych to ještě hůř B). Nechávám si ji, třeba pro ni budou v následujících letech podmínky vhodnější či se ustálí. Zatím má dva černé puntíky. Jinak je to velmi bujný keřík, zdravý...
Summer Wine - stabilní, hojně kvetoucí ( jako vždy ). II. fl. velmi slabý, ale potěšil.
Květ vydrží pouze den, letos byl celkem i dost dooranžova. Ta vůně....

DSCN8355.jpg
Přílohy:
08. lis 2018 10:06 #324074

alenak

jj Kájo, ale brzo se stmívá a je chladno, tak to moc neužiju jako v létě ;)
08. lis 2018 08:37 #324071

Kaja

krása- aspoň teď před zimou máš potěšení , když to léto stálo za prd -- :ohmy:
07. lis 2018 20:46 #324066

alenak

V září dostala konev vody a za to se mi asi odměnila - Summer Memories
DSC09580.jpg

DSC09581.jpg
Přílohy:
01. říj 2018 10:43 #323876

Kaja

včera jsem plela a okopávala u horního plotu . taky jsem vyhrnula hlínu dost hluboko a dávala ke kořenům kompost . při tom jsem narazila na červený štítek v zemi . takže jsem se měla možnost přesvědčit , že je to růže Alexander von Humbold / Kordes. sice jsem si ji podle fotek na HMF určila , ale nebyla jsem si jistá .

humbolt.jpg

má krásnou barvu , poloplné květy . střední keř , ale musím ho udržovat ve slušné velikosti . -
Přílohy: