Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Odpovědět k tématu: Kordes II - růže dle šlechtitelů

Jméno
Subjekt
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :up :S :evil: :whistle: :down
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit

Topic History of: Kordes II - růže dle šlechtitelů

Zobrazit nejstarší 10 příspěvků - (Poslední příspěvek nejdříve)
13. čec 2018 22:59 #323254

alenak

Kdo má rád žluté růže, velice dobrou zkušenost mám s Stuttgardií, začíná brzy, stále má nějaké květy. U mně se jí daří. Listí nemá tak tvrdé, zdravé do zimy, bez postřiků. Při odkvétání bledne.
DSC08684.jpg

DSC08767.jpg
Přílohy:
08. bře 2018 20:27 #321900

Ninkwen

Nakonec jsem si pořídila Pomponelu:)

Chtěla bych doplnit své růže u plotu - Jamese Galwaye a Johna Davise (bude vedle J. Davise a růžových vysokých aster) a zvažovala jsem, že tam z mých objednaných dám Angelu, přijde mi, že se bude hodit svým jednodušším květem, Johna Davise chci navíc letos zkusit nechat na šípky a pokud se to osvědčí, budu to tak dělat pokaždé. A tak mi tam Angela sedne více jako zřejmě nejpřírodnější růže z těch, co mám objednány. Otázka ale je - bude k plotu dost vysoká (plot cca 150 cm)? Další možnost je pak Pomponela.

Původně jsem růže k plotu neobjednávala, asi bych koukala po jiných, ale teď po zimě si říkám, že by ten prostor chtěl ještě vyplnit a zatím vybírám mezi tím, co už mám objednáno.
29. led 2018 17:31 #321679

Ninkwen

Ty už jsem poté taky našla:)
Spíš by mne zajímalo, zda ji třeba někdo neviděl v nějakém soutěžním rosariu, nebo tak, líbí se mi, vypadá skoro jako Pomponella (nemohla by být mezi rodiči?), kterou nemám, ale chci, navíc má krásně vonět. Cena mi přijde dost vysoká, ale zase bych si udělala radost a zkusila jak je to s růžemi z květníku. Ale přece bych ráda věděla něco více, než bych objednala.
29. led 2018 16:11 #321678

LucieT

29. led 2018 14:49 #321677

Ninkwen

Koukám na tuhle novinku od Kordes v Aronii - víte někdo něco více? Na HMF pouze jedna fotka...www.zahradnictvi-aronie.cz/Kordes-ruze-P...Marie-Jose-d1230.htm
06. led 2018 10:14 #321555

Kaja

eifelzauber1.jpg

eifelzauber2.jpg

Eifelzauber mám -dárek od Lukyho . celkem slušný keřík , kvete v červnu a pak opakuje asi začátkem září - přesně nevím , ale opakuje
k něčemu ty data na fotkách jsou dobré - aspoń vím , co kdy kvetlo
Přílohy:
06. led 2018 10:08 #321554

alcearosa

Před 4 lety jsem koupila u Chládka popínavou Golden Gate a zasadila na roh pod terasu. Uváděnou výšku 2,5 m v létě hravě překročila na 3,5m a na podzim vyhodila až čtyřmetrové větve . Na konci sezony jsem zkusila vyvázat do oblouku, a na jaře některé střihnu. Růže je robustní, asi jsem ji v prvních letech měla střihem držet nízko. Květy jsou poloplné,voní,příjemná neřvavá barva, ale celkově kvete málo. Obávám se , že bohatost kvetení jí není vlastní. V diskusi jsem nenašla srovnání, poreferuji po další sezóně.

P1010650.jpg

P1010682.jpg
Přílohy:
06. led 2018 08:27 #321553

Eva L.

Podobně jako Herkules má i Eifelzauber problém s druhým kvetením. Někteří pěstitelé ji dokonce považují za jednoukvetoucí. Dokážu si představit, že v chladnější oblasti s dřívějším nástupem studeného podzimu se opakování nekoná.
Moje Eifelzauber kvete v prvním flóru opravdu bohatě, ve druhém už je to bída, ale úplně bez květů naštěstí není. Několik jich ještě "vypotí". Ale nijak mně to nevadí, je dost jiných růží, které na konci léta kvetou jako o závod.
Tato nectnost je bohatě vyvážená vlastnostmí, které považuji za veledůležité. Květy jsou krásně stavěné, mají až udivující výdrž ( týden i víc, podle počasí), nejsou poškozovány deštěm ani úpalem, jen vůně chybí. Listy jsou absolutně zdravé. Keř je vzpřímený, dobře a rychle roste do výšky 120 - 150 cm, je mrazuodolný (5. z.).
Takže - při prvním kvetení si jí užívám, později si jí už moc nevšímám a je spokojenost na obou stranách. :cheer:

Eifelzauber_2018-01-06.jpg

Eifelzauber1.jpg

Eifelzauber3.jpg
Přílohy:
08. zář 2017 13:11 #320595

Květa

Herkulovi se zde letošní počasní vlivy zamlouvají.
Sice si nedal moc říct, stejně mi vyrostl více než bych uvítala i přes poměrně hluboký střih po I. fl., ale poprvé co jej mám, bude II. fl. slušný.
Doposud II. fl. vždy odflákl, teď má poupat dosti. :up
07. zář 2017 21:02 #320592

quendery

Jj máš jí parádní.......taky jí mám, ale letos po tom dvojím omrznutí měla jen tři květy, ale ještě se chystá. Snad to stihne :laugh: