Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Odpovědět k tématu: David Austin - Anglické růže VIII

Jméno
Subjekt
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :up :S :evil: :whistle: :down
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit

Topic History of: David Austin - Anglické růže VIII

Zobrazit nejstarší 10 příspěvků - (Poslední příspěvek nejdříve)
23. lis 2019 19:27 #326659

Kaja

letos se mi zdá byl výskyt pilatěnky obzvláště velký . je pravda , že jsem nestříkala , ale loni a předloni taky ne.

dscn3636worletonhall.jpg

DSCN4361wollertonoldhall.jpg

nějaké fotky jsem našla- ale jen květ - ne celou rostlinu .
Přílohy:
23. lis 2019 19:10 #326658

Anonym

WOH mi nevoní, je to ta "vůně myrhy". Líbí se mi tvar květů i barva, měnit nebudu. Je na opravdu špatném místě mezi zídkou a chodníkem, i tak má přes 2 metry. Květy chutnají zlatohlávkům a listy pilatěnkám, nebo co to je. Trpí na ně z mých růží nejvíc, dobrá třetina lístků je pokroucená.
Manča
23. lis 2019 19:06 #326657

Kaja

přesný popis :up -- je to tak ..mám ji dost dlouho, ale zastrčenou pod Pomponellou . ta je obr a dost ji dusí .
23. lis 2019 17:24 #326656

Monika P.

Alcearoso, Wollerton Old Hall mám od podzimu 2015. Kupovala jsem u p. Šípa a vedu ji jako pnoucí. Je to velmi vděčná růže, u mě je zdravá, vzrůstná, opakuje kvetení, dosud nenamrzla (ale mrazuvzdornost nemohu korektně posuzovat, protože Brno-jih). Nemá problém popnout oblouk, je bujná, ale poněkud tuhá, špatně se tvaruje, výhodou je, že není moc trnitá. Možná by opakovala i v kratším intervalu, kdybych stříhala odkvetlíky, ale vzhledem k tomu, že ji mám v zadní řadě, hůře se k ní dostanu. Pak má veliké šípky. Myslím, že by byla lepší jako velký keř, ale to proto, že nemá ty měkké dlouhé pruty, se kterými se dobře pracuje, pokud chceš vést růži po opoře (takový keř by se ani nemusel nijak vyvazovat k tyčkám). Voní docela výrazně, ale pro mě by to nebyla růže, kterou bych volila hlavně kvůli vůni. To mám jiné oblíbenkyně, které voní příjemněji a ještě výrazněji. Škoda, že sem neumím vložit fotku. Má trochu jiné listí, než Louise Odier, ne úplně lesklé, ale přece jen kožovitější. Takže za mě to není špatná volba mezi velké růže. Mám i Louise Odier, ale na méně osluněném místě a ty kvetou téměř současně, možná na slunci je Louise O. přeci jen ranější...
23. lis 2019 11:22 #326655

alcearosa

Možná se na jaře uvolní místečko, líbila by se mně v sousedství Louise Odier angličanka Wolerton Old Hall. Kromě toho , že údajně hodně silně voní, máte někdo zkušenost ?
(Dobrou i horší ) Děkuji.
23. lis 2019 11:11 #326654

quendery

Honzo, tak to je opravdu fešanda.....moc se mi líbí ten "větrníček" vprostřed s očkem..... :cheer: Zase mám o čem přemýšlet ty pokušiteli....
:laugh:
23. lis 2019 01:53 #326653

HonzaPM

Nesmutněte pro krásnou ´Crocus Rose´, dámy.

Pořiďte si ´Emily Bronte´.

V mnoha ohledech se jí neskutečně podobá, v mnoha ohledech ji předčí.
Je zdravější (zcela zdravá i nyní) a silněji voní.

P2910632.jpg

P2910638.jpg
Přílohy:
20. lis 2019 08:24 #326649

Eva L.

Edhelko, souhlasím, mám podobný názor. Světoznámé růžařství, jako je Austin Roses, si nemůže dovolit finanční ztráty. Provoz je náročný. Jen mi je některých kultivarů líto, např. Crocus Rose. Ale jak píše Květa, asi se s nimi ve školkách setkáme, nějakou "oklikou" v názvech, třeba. :P
20. lis 2019 08:04 #326648

Eva L.

Květa napsal:
- zdravotní stav, případné neprosperování - tomu bych jako důvod dalšího nepodporování přílišnou váhu nepřisuzovala. Mně by i celkem zajímalo v této souvislosti zda šlechtitelé ( a školkaři ) mají ( dostatečnou příp. jakoukoliv ) zpětnou odezvu z výsadeb. Další věcí pak je klima v různých částech Evropy ( světa ) - někde růže prosperuje, jinde nikoliv. Či jen sečtou počty prodaných rostlin, oček..
)

Květo, to mě taky napadlo. Ale vzhledem k tomu, že austinky jsou určitě rozšířené na všech kontinentech (kromě Antarktidy :cheer: ), tak zpětné informace firma A. jistě má. A zřejmě hrají v selekci svou roli.

Co se týká licencí, to je pro mě natolik vzdálená oblast, že se vyjádřit neodvažuji. Ale vím, že ty víš.

Asi tak úplně nerozumím tomu: "kolik např. červených kultivarů A. drží, platí ". Jako že je stále množí ?
Dívala jsem se na letošní podzimní nabídku a moc jich tam tedy nezbylo. Buď je mají už vyprodané, nebo se s nimi už nepočítá. www.davidaustinroses.com/eu/type/english-roses
Postrádám např. Tradescant, Munstead Wood, Falstaff, L.D.Braithwaite, The Dark Lady, Lady of Megginch, W. Shakespeare, Heathcliff.
Úbytek růží jiných barev jsem nezjišťovala, ale asi to bude podobně.
19. lis 2019 23:06 #326647

Anonym

Trh očekává 3 nové odrůdy každý rok. Loni byly jen 2, těžko uvěřit, že v jich ohromném a super drahém šlechtitelském programu neměli třetí, která stála za poslání do prodeje. Zároveň potřebují z nových růží udržovat obrat, který zaplatí celý jejich vývoj a následný marketing. Takže hodně marketují ty jejich nejnovější odrůdy. A odrůdy, které se prodávají málo, se jim už nevyplatí nabízet. Myslím, že se snaží udržovat rozumnou nabídku, aby bylo z čeho vybírat, ale aby toho zase nebylo na výběr příliš moc. A aby starší růže nekonkurovaly novým podobným.

Edhelka, North Wales, UK