Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Odpovědět k tématu: David Austin - Anglické růže VIII

Jméno
Subjekt
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :up :S :evil: :whistle: :down
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit

Topic History of: David Austin - Anglické růže VIII

Zobrazit nejstarší 10 příspěvků - (Poslední příspěvek nejdříve)
22. led 2020 18:48 #326810

Renata

Avatar uživatele

Také, děkuji za přivítání. Jste tady opravdu skvělí. Nikdy jsem nikam nepřispívala, ani FB nemám a na KR chodím očumovat už dlouho, o to víc ta registrace mrzí.
Ale ohledně zahrady je zvláštní, jak se člověk vyvíjí. Proto bych si nemohla nechat zahradu navrhnout. 3 roky zpátky - zahradu nikdy, 2 roky zpátky popínavky a manželův trávník, nějaká trvalka. Loni stromy, keře a sen o té krásné nejednotné, zarostlé zahradě, boj o trávník :P . zjistila jsem, že koncepce se moc nekoná, protože krásného je moc. Budou z nás zběratelé. Myslela jsem, že manžela to moc, kromě trávníku, nebere, ale NUTNĚ potřeboval Albizii. Snažila jsem se mu jí rozmluvit, ale pak jsem pochopila, že se nakazil stejně jako já. I trávník už je menší. A o tom si myslím, že zahrada je, je pro nás.
Omlouvám se, že pořád píšu k růžím, klidně to vymažte, jen bych přivítala nějakou otevřenou dizkuzi na téma zahrada, měla bych pár dotazů na Vaše zkušenosti.
Jen jeden dotaz k růžím - máte zkušenosti s mykorhizou např. Symbivit?
Přeji všem krásný večer
22. led 2020 11:17 #326809

alcearosa

Avatar uživatele alcearosa

Renato, vítej, snad se registrace podaří. Máš výhodu, že začínáš "na zelené louce". Vyplatí se předem
rozvrhnout a zvolit styl. Inspirací je zde hodně. Začínala jsem až po výsadbě jehličnanů a keřů tzv."bezúdržbové zahrady" a několika růžemi. Vše před 8lety změnily články paní Lily, Dresly a nezištné rady nadšených pěstitelů tady. Inspirace k nezaplacení. 3 roky jsem zde byla za "ticháčka" a jen vstřebávala nádherné fotky a zkušenosti. Každá zahrada je zde osobitá a krásná.A už čtvrtým rokem mohu semtam také něčím přispět. Podmínky mně sice neumožnily vést zahradu v jednotném anglickém stylu,ale džungle plná tvarů, barev a vůní je také pěkná. Přeji ti, aby se ti radostně plánovalo a zahrada ti přinášela radost.
22. led 2020 08:04 #326807

Kika

Avatar uživatele Kika

Renato, také tě vítám.
Bylo by dobré, aby majitelé web pročistili, aby se dalo přihlašovat, také bych ráda viděla další zahrady od nových uživatelů.
21. led 2020 15:26 #326804

Renata

Avatar uživatele

Také děkuji za přivítání. Tvoje zahrada je taky sen. Budu to zkoušet a třeba se zadaří :)
21. led 2020 12:28 #326802

Kaja

Avatar uživatele Kaja

Renato i já tě tady vítám :kiss: přeju , at´ se ti na zahradě daří - ohledně registrace je to špatné .asi je plná kapacita . upozorňovala jsem , že je tu přihlášených fůra lidí , co se tady neangažují . ti kdyby odešli , tak by se dalo i přihlásit . to je ale věc majitele webu .
21. led 2020 01:13 #326799

Renata

Avatar uživatele

Děkuji moc za přivítání. Pokud tělo dovolí, myslím, že nadšení nezmizí.
Jen jsem se chtěla zeptat, co mám dělat, abych se tu zaregistrovala?
Renata
20. led 2020 23:02 #326798

alenak

Avatar uživatele alenak

Renato, vítej mezi námi. Ať Ti nadšení vydrží a daří se. :)
20. led 2020 21:30 #326796

Renata

Avatar uživatele

Děkuji za tip. Přiznám se, že jsem jenom nadšený laik.Ale snažím se co nejvíc učit. Protože za ten pocit, že se mi nechce na dovolenou a radši budu na zahradě za to fakt stojí. Nikdy bych tomu nevěřila :silly:
20. led 2020 19:12 #326795

Eva L.

Avatar uživatele Eva L.

Ahoj Renato, skoro ti závidím ten tvůrčí proces zakládání zahrady. A pokud hledáš inspiraci, dovolím si doporučit televizní kanál Spektrum home. Běží tam několik anglických seriálů (v češtině) o zahradách. Výborný je Zhradníkův rok, Miluj svoji zahradu, Skvělé nápady pro malé zahrady, Nejkrásnější britské zahrady. Jednotlivé díly jsou i na YouTube.
Ať se ti mezi námi líbí. :)
20. led 2020 14:31 #326794

Renata

Avatar uživatele

Quender moc děkuji za přivítání. S dovolením jsem si prohlédla tvoje fotky a tvoje džungle je nádhera a můj sen. Jen mě mrzí, že mi nejde registrace. K růžím toho moc říct nemůžu, mám pouze noname půdopokryvné a na ty ostatní netrpělivě čekám. A témata např. zahrada jsou bez veřejných příspěvků. Tak se mi to třeba někdy povede, ale sledovat Vás budu dál. Krásný den Renata