Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Francouzky - ostatní, nemající samost. diskusi

Francouzky - ostatní, nemající samost. diskusi 03. pro 2018 20:22 #324206

  • Láďa
  • Avatar uživatele Láďa
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Příspěvky: 169
  • Obdržená poděkování 597
  • Karma: 12
Evo, díky za krásné fotky i cenné informace. Frenesie je moc hezká, o Indiane jsem také uvažoval. Od společnosti Nirp se mně moc líbí ještě korálově růžová a velmi vonná Marie Caroline. Ale je to čajohybrid a u Dragerů je dost vysoké poštovné. A místo není.
Následující uživatel poděkoval: Eva L.

Francouzky - ostatní, nemající samost. diskusi 05. pro 2018 07:04 #324212

  • Eva L.
  • Avatar uživatele Eva L.
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 3344
  • Obdržená poděkování 8814
  • Karma: 53
Michel Adam stvořil krásnou růži Isabelle Autissier, pojmenovanou po významné francouzské mořeplavkyni. Má velké květy,lososově růžové, inzenzivně voňavé. Keř je vzrůstný (120 - 150 cm), listy dokonale zdravé.
Na zimu ji důkladně chráním, nejsem si úplně jistá, jak by reagovala na silnější mráz. Nerada bych o ni přišla, moc se mi líbí.
Přes všechny klady má i jednu nectnost. Květy se otevírají pomalu (to by nevadilo, je to dobrá vlastnost), ale v dešti se některé vůbec neotevřou, změní se na nevzhledné mumie. Naštěstí se to nestává příliš často.

IsabelleAutissier.jpg

IsabelleAutissier2.jpg
Poslední úprava: 05. pro 2018 07:30 od Eva L..
Následující uživatel poděkoval: Kaja, quendery, Kika, Láďa, Jikra, alenak, alcearosa, LucieT

Francouzky - ostatní, nemající samost. diskusi 06. pro 2018 10:39 #324221

  • Kaja
  • Avatar uživatele Kaja
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 8704
  • Obdržená poděkování 22562
  • Karma: 82
moc hezká - krásná barva :up
- ještě dám Bonica climbig . a sice proto , že není uveden autor . taky nevím , jestli kdo máte . růže bujně roste- nestačím zastřihovat pruty. celkem slušně opakovala. květy jsou o trochu menší ,ale je jich spousta . koupila jsem v doprodeji v Baumaxu . ubohou chudinku v květníčku . vyschlou .

bonicacl.2.jpg
Poslední úprava: 06. pro 2018 10:49 od Kaja.
Následující uživatel poděkoval: Eva L., Evka, Láďa, Jikra, Ajka, alenak, bradhal

Francouzky - ostatní, nemající samost. diskusi 11. pro 2018 12:29 #324239

  • Kaja
  • Avatar uživatele Kaja
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 8704
  • Obdržená poděkování 22562
  • Karma: 82
p.b.jpg


palaisbiron2.jpg


palaisbiron_2018-12-11.jpg

přidám jednu francouzsku - Palais Biron . autor Pierre Orard - v Německu produkuje Lacon - . nevím jak komu , ale mně prospívá dobře. akorát mám strach , že dost naroste. to by mi moc nepasovalo . je na okraji záhonu .
doplním . že drobná bílá je Irene von Dänemark
Poslední úprava: 11. pro 2018 15:50 od Kaja.
Následující uživatel poděkoval: Eva L., Láďa, alenak, alcearosa, LucieT

Francouzky - ostatní, nemající samost. diskusi 12. pro 2018 14:41 #324245

  • Eva L.
  • Avatar uživatele Eva L.
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 3344
  • Obdržená poděkování 8814
  • Karma: 53
Kájo, jak já bych si přála, abych měla strach, že Palais Biron moc vyroste. :cheer:
Takhle vypadá už pět let. Furt stejně. Má 2 - 3 výhony a dost. A to jsem ještě ráda, že vůbec existuje.
Jinak je to nádherná voňavá růže. Asi její perfektní zdraví ji drží při životě.

PalaisBiron.jpg
Následující uživatel poděkoval: Kaja, Láďa, alenak, alcearosa

Francouzky - ostatní, nemající samost. diskusi 12. pro 2018 14:53 #324246

  • Kaja
  • Avatar uživatele Kaja
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 8704
  • Obdržená poděkování 22562
  • Karma: 82
už si nevzpomenu . kdo to psal , že naroste- ne náhodou Květa? ;)
Poslední úprava: 12. pro 2018 19:04 od Kaja.

Francouzky - ostatní, nemající samost. diskusi 13. pro 2018 22:00 #324262

  • Květa
  • Avatar uživatele Květa
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 6709
  • Obdržená poděkování 9851
  • Karma: 93
Ano, Palais Biron u mne prosperuje lépe než u EvyL.
Mám dva, jeden ( z té samé várky jako Evin ) je na multifloře. Méně větví, v I. fl. - po běžném střihu na jaře na cca 20 cm - mívá tak 140 cm, v druhém víc jak 160 (180 cm ).
Druhý je pak na běžné podnoži ( pávák či Laxa, první je pravděpodobnější, už přesně nepamatuju, bohužel ), hojně větví. Výška cca +/- 150 cm.


DSCN8421.jpg
Následující uživatel poděkoval: Eva L., Kaja, varouch, quendery, Kika, Láďa, alenak, LucieT

Francouzky - ostatní, nemající samost. diskusi 15. pro 2018 07:35 #324272

  • Kaja
  • Avatar uživatele Kaja
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 8704
  • Obdržená poděkování 22562
  • Karma: 82
chantalmrieux.jpg


chantalmeriux2.jpg

Chantal Mérieux / Massad / - hezká , celkem odolná růže. ale mám ji teprva dva roky. první rok byla proutek , letos už něco narostla a kvetla až do zámrazu . na HMF jsou jako by dvě růže jedna tmavě růžová , druhá světlejší . pokud jde o tu mou , tak má barvu podobnou jako angl . Alexandra P. of Kent . opět jsem špatně nasadila - jsou dost blízko sebe a v určitou dobu spolu skoro splývají. na f. č.1 vzadu je angličanka.
Poslední úprava: 15. pro 2018 07:39 od Kaja.
Následující uživatel poděkoval: Láďa

Francouzky - ostatní, nemající samost. diskusi 15. pro 2018 17:49 #324275

  • Květa
  • Avatar uživatele Květa
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 6709
  • Obdržená poděkování 9851
  • Karma: 93
Cl.Bonica mám, loni jsem ji přešupovala, páč mi rostla u mohutného klemouše a ten jí možná vadil. Uvidím, jestli se zmátoří. Zatím mě nechává nějak chladnou.
Dočetla jsem se o ní, že je to sport normální Bonica, tak by asi patřila do diskuse Meilland...


původně jsem měla v úmyslu pokračovat jiným šlechtitelským domem, ale díky hledání fotek MariaTheresia zůstanu místopisně ve Francii, ale skočím do dějin, na počátek 20.století.
Staré polyantky...
šlechtitel Turbat
pěstuji od něj dvě růže, obě drobnokvětky, obě bělky.
Kdysi jsem tu hlásala, že Yvonne Rabier je nejlepší bílou drobnokvětkou. Haha, to jsem nemohla být já...
Čas ukázal...
Ona má pěkné kvítky, ale ne do žádného extrému. Teploty kolem 20 st., nepršet, zalévat podmokem, pak je pěkná. Cokoliv jiného květy ničí. Deštěm se nacucnou a upadnou, horkem seschnou.
Navíc má pro mě nevhodný habitus, tvoří fontánu, pruty cca 1 m. Náchylnější k padlí.




Druhá růže je o něčem zcela jiném.
Marie - Jeanne

DSCN8500.jpg


netrnitá, zdravá. Na HMF udávají rozměry 60 - 300 v, s poznámkou, že původní byla vedena jako climber.
Každoročně ( i když nemusím ) ji vezmu hodně nakrátko, páč mi ji jinak přiklápí bránou. Pěkný, hustý tvar keře, ke konci roku mají šlahouny i ty 3 m. Zajímavé je, že se táhnou do stínu, nikoliv na slunce.
Je vysoce stínu tolerantní, na tomto místě má slunce chvíli ráno a pak až v pozdním odpoledni. Přesto kvete v obou fl. víc jak slušně.

na fotce je jeden keřík, osmiletý, fotka o5 ze začátku června l.r. Stříhán na 5 cm, část v hlubším stínu ještě nerozkvetla..
Poslední úprava: 15. pro 2018 17:53 od Květa.
Následující uživatel poděkoval: Eva L., Kaja, varouch, Kika, Láďa, alenak

Francouzky - ostatní, nemající samost. diskusi 14. čec 2019 11:31 #325845

  • HonzaPM
  • Avatar uživatele HonzaPM
  • OFFLINE
  • Administrator
  • 620 m n.m.
  • Příspěvky: 5754
  • Obdržená poděkování 9275
  • Karma: 6
Evo L, chtěl jsem se zeptat, jestli ještě pěstuješ ´Parfum d´Orléans´?
Moderátoři: Eva L., Květa