Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Harkness + Fryer - růže dle šlechtitelů

Harkness + Fryer - růže dle šlechtitelů 16. úno 2019 02:02 #324726

  • Květa
  • Avatar uživatele Květa
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 6709
  • Obdržená poděkování 9851
  • Karma: 93
Q, při tvém dotazu jsem se celkem podivila, jak vlastně The Oddfellows Rose mám. Ach jo, sázela jsem ji na podzim 2012.
Co k ní říci..
- původně jsem ji plánovala a zasadila k Bonica, pak se mi u ní ( barvou ) příliš nelíbila + chtěla jsem tam REUNext. Chyba. Reunext mě sejří ač barvou vyhovuje více, The Odd.Rose jsem přesazením moc nepomohla. Vůbec se jí to nelíbilo.
- u mne dosahuje výšky 60 - 80 cm ( podle vláhy ), v II. fl. nemá snahu dělat delší výhony, zůstává zhruba na dosažené výšce po I. fl.
- keřík je vzpřímený, širší V, rozvětvený na koncích, celkem hojná násada
- květy se neškvaří, zasazena na plném slunci. Poloplné, kratší životnost ( 2 - 3 dny ). Vůně - nečuchala jsem, asi velmi slabá.
- nemusí jarní přímrazky, po hodně studených nocích mívá až nažloutlé listí.
- patří k těm růžím, kt. ve vedrech číhají na pokles teplot.
- kvetení ve dvou vlnách, nevybavuji si, jestli tomu bylo kdy jinak.
- loni byla s kvetením v I.fl.rychle hotová, pak ještě vykvetl nový prut od báze - ten je na fotce. II. fl. byl, proti jiným rokům slabší.

Sum.: "zázrak" to u mne není ( navíc nesnese zápoj ), vyjímečnost dle mne tkví v barvě. Líbí se mi v kontrastu s Declic, sluší jim to spolu + podobné květy. Navíc je barvou podobná čerstvě rozvitým kvítkům H.Karsch, kt. je poblíž.


DSCN8691.jpg


barva - záleží na počasí. Čerstvé květy mají poměrně dost červené ( jsou takové tvrdší, ne až tak pastelkové) , stárnutím se dostává do květů bílá.
Barvu bych spíše viděla tmavě růžovou, do mauve chybí dostatek modré.
pokud se podívám zde : www.rosebook.ru/roses/gallery/the-oddfellows-rose/
barevně odpovídají všechny fotky kromě 4. a poslední. Na 3. f. je čerstvý květ, s barvou bych souhlasila při koukání přes hodně špinavé brýle. :laugh:
Následující uživatel poděkoval: Eva L., Láďa, Jikra, Ajka, alenak, alcearosa, bradhal, LucieT

Harkness + Fryer - růže dle šlechtitelů 16. úno 2019 20:10 #324733

  • quendery
  • Avatar uživatele quendery
  • NYNÍ ONLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1136
  • Obdržená poděkování 3683
  • Karma: 23
Květo, moc moc díky za všechny info. Přinesla jsem si jí od Dresly, kde jsem bohužel nemohla vidět kvetení na živo......s tvými informacemi jsem na ní ještě víc zvědavá. Není na celodenním slunci, má ho až odpoledne a je na místě jen s jednou bílou jednoduchou pokryvnou györovkou /Csiklingvar/ tak by jim to mohlo slušet. Heinricha K. mám tak si už tu barvu umím představit......Ještě jednou díky, doufám, že sem už letos budu moci dát nějakou tu fotečku...... :cheer:

Harkness + Fryer - růže dle šlechtitelů 19. bře 2019 15:30 #324834

  • Viki
  • Avatar uživatele Viki
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Příspěvky: 107
  • Obdržená poděkování 273
  • Karma: 8
Kájo, nádherná kombinace..
Následující uživatel poděkoval: Kaja

Harkness + Fryer - růže dle šlechtitelů 04. zář 2019 17:53 #326354

  • quendery
  • Avatar uživatele quendery
  • NYNÍ ONLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1136
  • Obdržená poděkování 3683
  • Karma: 23
Jacqueline du Pré......na kvítky u mě skoupá, ale když rozkvetou tak to stojí za to.....opravdu jak baletka ;)

DSC03079.jpg
Následující uživatel poděkoval: Eva L., Kaja, Lukáš, Ajka, alenak, babkaela, alcearosa, bradhal, Viki

Harkness + Fryer - růže dle šlechtitelů 05. zář 2019 08:58 #326362

  • Ajka
  • Avatar uživatele Ajka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1417
  • Obdržená poděkování 3907
  • Karma: 67
Krása, nemám slov.

Harkness + Fryer - růže dle šlechtitelů 16. zář 2019 09:07 #326410

  • Ajka
  • Avatar uživatele Ajka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1417
  • Obdržená poděkování 3907
  • Karma: 67
Krásná Moody Blue a navíc i u nás zdravá a voní, asi nejhezčí ČH, kterou mám.

DSC02936.jpg
Následující uživatel poděkoval: Eva L., Kaja, quendery, Láďa, alenak, babkaela, alcearosa

Harkness + Fryer - růže dle šlechtitelů 11. říj 2019 08:51 #326516

  • Květa
  • Avatar uživatele Květa
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 6709
  • Obdržená poděkování 9851
  • Karma: 93
jj, s Moody Blue jsem také spokojená. Roste, kvete i přes nelehké umístění - přerůstá ji viburnum.

z růží, kt. jsem od tohoto šlechtitele zasadila, mi stále vychází nejlépe Let´s Celebrate. Je to holka pracovitá a odolná, jen tak něco ji nerozhází a z nepřízně se rychle oklepe.

Q, panuje spokojenost s The Oddfellows Rose či nikoliv ?
( mně připadá, že se s tím suchem a horkem příliš vyrovnat neumí, letos byla dost mizerná, nepřirůstá, příliš nekvetla ).
Následující uživatel poděkoval: Eva L.

Harkness + Fryer - růže dle šlechtitelů 11. říj 2019 11:37 #326521

  • quendery
  • Avatar uživatele quendery
  • NYNÍ ONLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1136
  • Obdržená poděkování 3683
  • Karma: 23
Květo, bohužel, dva roky doslova přežívala a po loňské zimě odešla do věčných lovišť. Jedna z mála růží, které jsem ani neměla možnost poslat dál...... :dry:

Harkness + Fryer - růže dle šlechtitelů 11. říj 2019 11:51 #326522

  • Květa
  • Avatar uživatele Květa
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 6709
  • Obdržená poděkování 9851
  • Karma: 93
hm, dík. Mně připadá, že také to dříve nebo později sama vzdá.
Letos mi uhynuly nejen některé čerstvě zasazené růže, ale vzdala to i např. 7 letá Sophyś Rose. Ty dva extra suché roky nerozdýchala. Ještě vykvetla v I. fl. ( pár květů ) a pak uschla.
Proschlé mám částečně i další dlouho zasazené keříky.
Snad bude líp... nebo :evil: bude místo.

Harkness + Fryer - růže dle šlechtitelů 11. říj 2019 16:56 #326526

  • quendery
  • Avatar uživatele quendery
  • NYNÍ ONLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1136
  • Obdržená poděkování 3683
  • Karma: 23
Jsem na tom podobně. I když jsem letos docela zalévala proti jiným rokům, tak už jsem taky dělala probírku. Některé to opravdu nedávají...u mně hlavně ty velkokvěté a typické čajovky. Čím dál tím víc zjišťuji, že tohle počasí zvládají lépe drobnokvětky. :whistle:
Následující uživatel poděkoval: Eva L., LucieT
Moderátoři: Eva L., Květa