Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Klematisy - Plaménky II

Klematisy - Plaménky II 25. čec 2017 22:06 #320105

• bradhal
  • NYNÍ ONLINE
  • Platinum Boarder
  • Obdržená poděkování 2050
Jen malá reklama - Lídl má tento týden v nabídce klematisy za stovku. V Uherském Brodě měli na výběr Rouge Cardinal, Prezident, Piilu, Hagley hybrid a Justu.
Doma rozkvetly první květy na Sweet Summer Love a Krakowiaku, foto později, budu si muset najít štokrle k focení.

Edit: už jsem ho našla, tak pár obrázků.

První květ Krakowiaku, maličký. Ale je to mladá rostlina, po zimě jen dva výhonky, dobré je to. Celkem chytá padlí, ale nezdá se, že by mu to vadilo. Nevím, jestli je to místem nebo počasím.
IMG_3583.jpg

IMG_3584.jpg

Justa - není to moc dobře vidět, ale je úplně obalená květy. Menší klematis, i do nádob, ale velmi výkonný květem. Při ochlazení maličko mění barvu květů, jsou na nich víc vidět žebra. Mají ho teď v Lídlu, takže si ho můžete pořídit.
IMG_3561.jpg

Sweet Summer Love začíná nakvétat. Loňská sazenice z Parkonu, přezimoval venku, ale ze zbytků neobrazil, šel ze země třemi novými výhonky. Jeden jen tak sedí, dva jedou jak draci, mají asi 2,2m a chtějí dál. Květy jednobarevné, starší uprostřed světlají. Vůni cítím jen ze starších, když si je strčím do nosu, to se ale může změnit, pokud jich budou kvést najednou desítky či stovky. Má nasazeno obrovské množství poupat, na každém bočním výhonky je jich spousta, snad to je na fotkách dobře vidět.

IMG_3562.jpg

IMG_3563.jpg

IMG_3565.jpg

IMG_3566.jpg
Poslední úprava: 26. čec 2017 09:52 od bradhal.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: HonzaPM, alenak, Marta, luci

Klematisy - Plaménky II 02. srp 2017 21:18 #320279

• bradhal
  • NYNÍ ONLINE
  • Platinum Boarder
Sweet Summer Love ve vycházejícím i zapadajícím slunci. Starší květy mají barvu víc fialovou, nové purpurovou (nejsem dobrá v pojmenovávání barev) - dělá to hezký efekt. Je na oblouku a při procházení skrz už je cítit vůně i ve vzduchu, nemusí se čichat až k květu - potvrzeno dalšími osobami. První dojem sladké mandle, amaretto sušenky z Lídlu (ty mám moc ráda). Pro mě příjemná, časem při mohutnějším keři a množství květů to bude bomba.

u.jpg

v.jpg

vv.jpg

x_2017-08-02.jpg

y_2017-08-02.jpg

z_2017-08-02.jpg

zz_2017-08-02.jpg
Následující uživatel poděkoval: Jana V., HonzaPM, alenak, Marta, Gabča, babkaela, alcearosa, ibiska, luci

Klematisy - Plaménky II 03. srp 2017 00:05 #320289

• Květa
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 8460
:silly: zrovna jsem se chystala přidat slibované fotky S.S.Love.

.. ještě pár postřehů ode mne
jj, potvrzuju, hezky voní
- u mne je ale už kompletně odkvetlý. Jsem zvědavá, co bude dělat dál. Jestli obrazí a dál pokvete. Ptž. doba květu nebyla nijak dlouhá ( cca 3 týdny., max. )

Klematisy - Plaménky II 03. srp 2017 09:35 #320295

• Jana V.
  • Platinum Boarder
  • Obdržená poděkování 3497
Mně nekvete, nějak se nedokázal prodrat ostatním lupením v okolí a má asi dvě metrové větvičky, žádná sláva. Jsem to kolem něj prostříhala a uvidíme. Přilepšuju jak se dá, ale světlo holt hnojivem nenahradím :whistle:

Klematisy - Plaménky II 03. srp 2017 10:53 #320298

• bradhal
  • NYNÍ ONLINE
  • Platinum Boarder
Já jsem se nejvíc třepala na Krakowiak, v Parkonu jsem ho drapla hned jako první, Summer Love nebyl úplně na vrcholu višlistu. Krakowiak ale zatím drobná křehotinka, listem i květy. Měla bych ho asi pohnojit. Nebo chce celodenní slunce, tady ho má tak 6-7 hodin.

t.jpg

u_2017-08-03.jpg

v_2017-08-03.jpg

Barbara taky z Parkonu - letos mi kvetla už doma, než jse ji stihla vysadit ven. Venku se zatím usazuje, narůstají nové výhonky, ale pár jednotlivých květů taky dala. Tady je celkem vidět ta barva, není jednolitá, ale jakoby poprašek pigmentem, tečkovaná.

s.jpg

Warszawska Nike - mám dvě, obě kvetou další vlnou květů teď v těch vedrech, na rozdíl od růží těm tmavým květům vůbec nic není.

x_2017-08-03.jpg

y_2017-08-03.jpg

Ville de Lyon - to je můj šálek kávy, ještě jsou ale mladé a květů moc nemají.
r.jpg

Arabella - taky mám dvě, obě se překonávají v kvetení, neúnavné, vedru, dešti, větru navzdory. Jedna bojuje statečně s perovskií a kamarádí s Angelou, druhá prorůstá nižší nashi hrušku. Pořád jsou na nich nějaké květy a nasazuje další poupata.

z_2017-08-03.jpg

Letos jsem s nimi všemi dost šibovala (a ještě budu), tak jich moc nekvete, no nedá se nic dělat.

Zajímalo by mě, jestli tak kvetou i další z té skupiny, že bych si nějakou plazivou ještě pořídila. Můžete někdo přidat foto?

Taky chci zkusit dat klematis (asi The President) k nízkému plůtku, co tu mám, je to jen tak 35cm na výšku, co to udělá. Očekávám, že se bude snažit růst pořád nahoru, tak bude dělat částečně se rozlézající bouli do šířky. Máte někdo normální klematis bez opory?
Poslední úprava: 03. srp 2017 10:56 od bradhal.
Následující uživatel poděkoval: alenak, Marta, alcearosa

Klematisy - Plaménky II 03. srp 2017 11:15 #320299

• Jana V.
  • Platinum Boarder
  • Obdržená poděkování 3497
Arabela je jediný clematis, který u mě kvete celou sezonu :up . Chce dost sluníčka, ve tínu se mu vyloženě nelíbilo. Už je pěná, plánuju jí rozdělit na víc kousků a zyplevelit s ní zahradu, páč je opravdu skvělá :woohoo:

Klematisy - Plaménky II 03. srp 2017 19:52 #320301

• alcearosa
  • Platinum Boarder
  • Obdržená poděkování 1282
Arabela je spolehlivě kvetoucí clematis i u mně. Uschl mně Multi Blue a jedna Warszawská Niké je od jara samé zelené lupení a žádný květ. Kristalon, skořápky, zálivka - nic nepomáhá. Druhý clematis W.Niké kvetl na začátku léta bez problémů za stejných podmínek. Spolehlivě a pravidelně řadu let kvete pradědeček Jackmanii na oblouku u růže Westerland a z druhé strany středně modrý bezejmenný, který se sám opory nechytá.Květ má
3cm v průměru, uprostře plátků tenkou fialovou linku, později květ vyšisuje do svěrle modré.

P1020526.jpg
Následující uživatel poděkoval: Marta, borovec, luci

Klematisy - Plaménky II 07. zář 2017 15:57 #320581

• bradhal
  • NYNÍ ONLINE
  • Platinum Boarder
Poslední květy na Sweet Summer Love s výhledem na kompost... Nedělá další poupata jako jiné, prostě si to nachystá všecko hned naráz a pak to rozjede ve velkém. Po odkvětu zůstávají takové štětičky, nemá tak dekorativní nažky jako běžné. Ale kvetl slušně dlouho, s velkým množstvím květů z pouhých dvou výhonků a jeho vůni vnímali všichni procházející.

IMG_3916.jpg

IMG_3918.jpg

IMG_3920.jpg

Nějaké podzimní květy tvoří ještě i Ernest Markham.
IMG_3939.jpg

Vykvetl The President z Lídlu, hm, neměl by být tmavší? Uvidím příští rok na pořádném stanovišti.
IMG_3908.jpg

IMG_3909.jpg

A jen k pokochání - klematis Fascination ze Šebrova v ceně pár keřů růží.
IMG_3446.jpg

IMG_3445.jpg
Následující uživatel poděkoval: alenak, Marta, alcearosa, luci, rok.zaruka

Klematisy - Plaménky II 10. zář 2017 23:23 #320604

• alenak
  • Platinum Boarder
  • Obdržená poděkování 2779
Nemáte někdo klematis Fay? Mám ho od loňska, ale teprve sázený letos, byla jsem dnes překvapená co má ještě nasazeno, co od něj čekat....
DSC05849.jpg
Následující uživatel poděkoval: Marta

Klematisy - Plaménky II 11. zář 2017 14:40 #320605

• JitkaU2
  • Platinum Boarder
  • Obdržená poděkování 1143
Zdravím, přidám sem své 2 nováčky ze skupiny integrifolia - tmavý modrofialový je "Petit Faucon" a světlejší fialový je "Blue Pirouette" (2 fotky). Ten jsem naopak čekala modřejší, ale je na plném s
lunci, tak asi proto ta fialová
IMG_3828.jpg

IMG_3829.jpg

IMG_3830_2017-09-11.jpg
Přílohy:
Poslední úprava: 11. zář 2017 14:42 od JitkaU2.
Následující uživatel poděkoval: alenak, Marta, luci
Moderátoři: Eva L., Květa