Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: LILIE

LILIE 12. bře 2010 12:00 #3997

  • jalav
  • Avatar uživatele jalav
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Příspěvky: 113
  • Obdržená poděkování 4
  • Karma: 1
Zakládám zde nové téma o LILIÍCH.Pro začátek chlouba mé sbírky.
P1040802.JPG
Téma bylo zamčeno.

Re:LILIE 12. bře 2010 12:04 #3998

  • ROMANA
  • Avatar uživatele ROMANA
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 3324
  • Obdržená poděkování 2726
  • Karma: 3
zdravím Vás, taky vložím fotečky, protože se liliím trochu věnuji, jen tedy mám radši orientálky, protože ty asijské mi žerou nějaký potvory....padají jim poupata, tak ze stonku, kde jich je třeba 30, rozvinou 2...a to je k vzteku. Takže pošlu fotečky, ale až večer. Mám je doma v pc:-)
Téma bylo zamčeno.

Re:LILIE 12. bře 2010 12:29 #4000

  • jalav
  • Avatar uživatele jalav
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Příspěvky: 113
  • Obdržená poděkování 4
  • Karma: 1
Ahoj Romano.To,že padaj poupata,způsobuje červený brouček.Vypadá jao slunéčko,akorát je štíhlý a slabý.Myslím,že se jmenuje Liliovníček.Stačí rostliny prohlížet a potvůrky sbírat.Nebo postřik.Ale to připadá v úvahu velkého množství rostlin.Chce to hlídat.Pak pokvetou jak divý.Obrázek pro potěchu:
P1040795.JPG
Téma bylo zamčeno.

Re:LILIE 12. bře 2010 12:34 #4001

  • ROMANA
  • Avatar uživatele ROMANA
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 3324
  • Obdržená poděkování 2726
  • Karma: 3
chřestovníčka sbírám, to nebude on. V popatech jsou takové larvičky, jako červíčci...
tohle jsem našla, když jsem právě hledala, co mi to dělá...protože je to fakt k vzteku! takových lilií a žádná krása to pak není...:angry:

Záškodník je VRTALKA liliová - malá muška, co klade do poupat vajíčka. Larvy vnitřek poupěte vyžerou. Poupě upadne a moucha se namnoží a tak stále dokola. Jednak musíte stále prohlížet poupata a při sebemenším podezření je nemilosrdně utrhnout a zlikvidovat mimo zahradu. Prohlížet i jiné květiny, např. denivky a pod., které má také ráda a také se v nich množí. To je mechanická metoda, nepříliš účinná. A potom, a to hlavně, musíte provádět postřiky v pravidelných intervalech vhodnými insekticidy, jež pronikají dovnitř do pletiv (např. Mospilan... nechte si poradit v prodejně, sortiment se mění). S postřiky začněte v polovině května a provádějte je ve 14ti denních intervalech až do konce června. Musíte stříkat nejenom lilie, ale všechny květiny v okolí, kde by se mohla moucha vyskytovat.
A na ty orientálky nejde, kvetou totiž později:-)

já se nedám:silly:
Téma bylo zamčeno.

Re:LILIE 12. bře 2010 12:50 #4012

  • jalav
  • Avatar uživatele jalav
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Příspěvky: 113
  • Obdržená poděkování 4
  • Karma: 1
Aha,tak tu potvůrku neznám.Možná je to tím,že v naší výšce s jim nedaří.Pravda je,že na orientálky zatím nic nejde.Tak doufám,že škůdci vlivem zimy uhynuli.:dry:
Téma bylo zamčeno.

Re:LILIE 12. bře 2010 12:52 #4013

  • kaja
  • Avatar uživatele kaja
Romano ahoj- ten Mospilan je asi fakt dobrý. to bylo to jediné co mi zabralo na vlnatku na orchidejích. už asi 2. roky s ním stříkám i růže. slabším roztokem a před květem. na pidikřísky je taky účinný. ale na ty musím postřikovačem na záda. jsou vespod listů. K.
Téma bylo zamčeno.

Re:LILIE 12. bře 2010 12:56 #4015

  • dresla
  • Avatar uživatele dresla
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 2262
  • Obdržená poděkování 383
  • Karma: 22
Takže navazuju www.krasneruze.cz/index.php?option=com_k...d=2&id=3958&limit=10

Líbí se mi moc lilie ve smíšených záhonech. Na zimu nevyndávám, takže potřebuju odolné vytrvalce. Objednávám u LG a LB a chodí pěkné cibule. Letos mám v objednávce Sheherezade, Miss Feya a Black Beauty. Měly by být vysoké s menšími turbánky, nemáte je někdo?
Téma bylo zamčeno.

Re:LILIE 12. bře 2010 13:02 #4017

  • jalav
  • Avatar uživatele jalav
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Příspěvky: 113
  • Obdržená poděkování 4
  • Karma: 1
Tyto druhy nemám.Co je to za skrattku LB,LG?
Téma bylo zamčeno.

Re:LILIE 12. bře 2010 13:04 #4018

  • jalav
  • Avatar uživatele jalav
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Příspěvky: 113
  • Obdržená poděkování 4
  • Karma: 1
Ahoj Kajo,lilie stříkáš také před květem?
Téma bylo zamčeno.

Re:LILIE 12. bře 2010 13:05 #4019

  • ROMANA
  • Avatar uživatele ROMANA
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 3324
  • Obdržená poděkování 2726
  • Karma: 3
já objednala od p. Basíka a od LG loni na jaře, byly všechny překrásné...na podzim znova od LG, jsou v zemi a ted mi došly od LB a mám objednané i od p. Basíka...myslím, že teď i nějaké ty turbánkové...je lepší to sadit takhle zjara, je totiž vidět, co tam už v záhoně je. Na podzim většinou udělám víc škody než užitku:angry:
Lukon Glads LG
Lukon Bulbs LB
Téma bylo zamčeno.
Moderátoři: Eva L., Květa