Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Kavárna u Krásné růže II

Kavárna u Krásné růže II 02. lis 2020 20:43 #327792

  • Ajka
  • Avatar uživatele Ajka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1417
  • Obdržená poděkování 3907
  • Karma: 67
Kájo, moc hezká kytice. :P Já si zase musím postěžovat. Vyryla jsem dnes 3 růže, které od jara prosychaly, nerostly, trpěly a já s nimi. Aby ne, když jim ty vodní mrchy zase okousaly kořeny.
V létě, bylo tak kolem 21 hod. jsem plavala v řece a jakýsi pes kroužil kolem. Ohlížela jsem se po jeho majiteli, ale nikdo nikde.Pak se pes odpoutal a zmizel v břehu. Došlo mi, že to nebyl pes, ale ondatra, co mi devastuje zahradu. Tak abych zakončila optimisticky. Všechny růže nestačí likvidovat a některé i dnes jsou opoupatovaný. U nás bylo dnes krásně, v 15.30 se vznášel nad řekou mlžný opar, aby mi připomněl, že je fakt už podzim.

DSC06526.jpg

]


DSC06530.jpg


DSC06532.jpg


DSC06537.jpg


DSC06538.jpg
Poslední úprava: 02. lis 2020 20:44 od Ajka.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: alenak, Luša, babkaela

Kavárna u Krásné růže II 02. lis 2020 21:21 #327793

  • alenak
  • Avatar uživatele alenak
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 2632
  • Obdržená poděkování 7593
  • Karma: 94
Ajko, to jsou mrchy :dry: , nezkoušela jsi při sázení obalit kořeny králičím pletivem :whistle:
Krásné fotky s podzimním oparem a koukám, že máte velké stromy už bez listí, tady zatím ne :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Kavárna u Krásné růže II 03. lis 2020 06:34 #327795

  • Ajka
  • Avatar uživatele Ajka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1417
  • Obdržená poděkování 3907
  • Karma: 67
Alenko, přiznám se, uvažovala jsem o králičím pletivu a dokonce jsem se v železářství na něj i ptala. Ale oni mají buď pletivo z plastu a nebo pozinkované. Pozinkované v zemi vydrží až 30 let. Nechci si s tím zapráskat zahradu. Jak hraboši tak i ta ondatra jdou po mladých růžičkách, těch starších si buď už nevšímají, nebo se ty růže s tím nějak vyrovnají. Vzácnější cibule tulipánu si dávám do plastových košíků, které na podzim vytáhnu a zase osázím. A že byla na návštěvě ondatra poznám po zimě. V záhonech jsou díry v průměru 30 - 40 cm.
Kolem řeky opadne listí o něco dříve. Mít zahradu u řeky má svoje výhody, ale i nevýhody. Výhoda v suchých letech snadná dostupnost vody, když prší jako letos, je tu mokro a daří se houbovým chorobám. Ale to vše k přírodě patří, stejně jako hraboši a ondatry. Jenom netuším, proč se nevyřádí u nás za plotem, kde se nikdo o nic nestará. :laugh:
DSC06535.jpg
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Kavárna u Krásné růže II 03. lis 2020 20:57 #327796

  • alenak
  • Avatar uživatele alenak
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 2632
  • Obdržená poděkování 7593
  • Karma: 94
Ajko, asi se jim u Vás líbí ;) , proto taková častá návštěva. :cheer: Nj. asi to tak má být. Copak jsi letos objednala za růžičky? Já ted v růžích jenom Poustinii. :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Ajka

Kavárna u Krásné růže II 04. lis 2020 06:35 #327797

  • Ajka
  • Avatar uživatele Ajka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1417
  • Obdržená poděkování 3907
  • Karma: 67
Jak už jsem zmiňovala, objednala jsem růže ze Spomyšle. V nabídce mne zaujala Modern Art, (kompaktní keř a odolnost proti houbovým chorobám),Gräfin von Hardenberg, Heimatmelodie, která je u tebe skvostná, uvidíme jak bude prosperovat u nás. Maritim - PN, měla by mít hezký květ, Perfume Kisses, u ní se mi také líbí květ, Ozeana, kterou tu zmiňoval Honza, Matthias Claudius, zajímavý květ a odolnost a Tropicanu. Uvidím co přijde, v jakém stavu a zda přežijí nájezdy hrabošů a vodních potvor. Budu informovat.
A ještě přidám foto. Materiál na kompost, který se mi nevešel do kompostéru jsem volně položila na břeh, po jaru jsem si ho chtěla vzít. No, bude-li co. Hned druhý den díra.

DSC06542.jpg


DSC06543.jpg
Poslední úprava: 04. lis 2020 07:00 od Ajka.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Kaja, alenak

Kavárna u Krásné růže II 06. lis 2020 17:38 #327798

  • alenak
  • Avatar uživatele alenak
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 2632
  • Obdržená poděkování 7593
  • Karma: 94
Objednala jsem si rostlinky ze Slovenských trvalek, přišlo vše krásně zabalené, prokořeněné kontejnerky, velká spokojenost a za mě doporučuji. :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Ajka, Luša

Kavárna u Krásné růže II 09. lis 2020 22:10 #327799

  • Luša
  • Avatar uživatele Luša
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 325
  • Obdržená poděkování 746
  • Karma: 9
tak neskoro?
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Kavárna u Krásné růže II 09. lis 2020 22:55 #327800

  • alenak
  • Avatar uživatele alenak
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 2632
  • Obdržená poděkování 7593
  • Karma: 94
Lušo, jsme na rovině u HK, zima má trochu pozdnější nástup, tak do konce listopadu většinou jde sázet. Dlouho jsem váhala, pak rozhodl klematis Polonez, který jsem dlouho sháněla, ten byl v nabídce, přišel moc pěkný, čemeřice Emma je také lepší sázet na podzim, protože kořeny čemeřic rostou a zakořeňují lépe jakmile se ochladí, to jsem ale toto doporučení vyčetla od pěstitelů....snad ;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Ajka, Luša

Kavárna u Krásné růže II 21. lis 2020 08:29 #327804

  • Luša
  • Avatar uživatele Luša
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 325
  • Obdržená poděkování 746
  • Karma: 9
nuž čemerice aj ja plánujem ešte vysadiť ;hoci som teraz oneskorená. Som po karanténe a len začínam znova chodiť do záhrady
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Kaja, Ajka

Kavárna u Krásné růže II 21. lis 2020 13:23 #327807

  • alenak
  • Avatar uživatele alenak
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 2632
  • Obdržená poděkování 7593
  • Karma: 94
Lušo, ať zahrada pomůže k úplnému uzdravení :) , určitě je lepší sázet teď než na jaře, kořeny prý k růstu potřebují chlad, stále se učíme ;)
Poslední úprava: 21. lis 2020 16:15 od alenak.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Luša
Moderátoři: Eva L., Květa