Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Jednoduché květy

Re: Jednoduché květy 07. čec 2011 21:28 #262341

  • Květa
  • Avatar uživatele Květa
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 6709
  • Obdržená poděkování 9851
  • Karma: 93
Lenko, drobnokvětky, kt. mám delší dobu, neodpovídaly tvým požadavkům. Buď jsou příliš vysoké nebo mají plný či relativně velký květ. ( i když Sweet Haze má kvítky cca 4 cm :laugh: :P, V.Folle podobně velké )
Superlativy hýřím nad Souvenir de Greuville - ale má poměrně plný květ .
Ty, co mám nové by zase měly být príma podle dostupných info, ale ozkoušené je nemám.
To jedině opravdu Dresla + mini růže má Eva ( co vím o sem chodících)
Jediná, kt. mám - studená růžová, mini, malý květ - Harkn. 'Pink Pirouette' - neoplývá zdravím, ba naopak + je polochcíplá. Skvělá je Sonnenröschen - ale má dost žluté v květu.
---
Violetta je focená u Pelců, koukala jsem na ni i u Dresly. Kvítky ( odhad ) 4 cm ( max. )
Následující uživatel poděkoval: Lenka

Re: Jednoduché květy 08. čec 2011 06:30 #262358

  • amazonka01
  • Avatar uživatele amazonka01
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3087
  • Obdržená poděkování 1568
  • Karma: 8
Leni, Loni jsem koupila od Šípa asi 12 růží od Gyoryho, většinou drobnokvětky. Letos mi až na vyjímky kvetou furt a vůbec dělají jen radost, takže jsem si ještě nějaké doobjednala. Mmj s jednoduchým bílým květem Jasdi-Szeutkút a jeho vínový "protějšek" Villa Pothon. Jukni na ně, myslím, že by přesně odpovídaly požadavku.

Jinak z jednoduchých mám Talas a Sedmikrásku, kvítky tak 1-1.5cm, a ještě nepřestaly kvést, ale jsou opravdu mini i vzrůstem, tak maximálně 20cm "keřík", obě bílé. Absolutně zdravé a mrazuodolné (navíc se stříhají, takže ani omrzliny by nebyl problém).
Následující uživatel poděkoval: Lenka

Re: Jednoduché květy 08. čec 2011 06:39 #262359

  • Lenas
  • Avatar uživatele Lenas
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Příspěvky: 121
  • Obdržená poděkování 180
  • Karma: 0
Amazonko, zrovna prohlížím Gyoryho růže v nabídce p. Šípa ! Nemají tu ještě samostatnou diskusi, že ? Nemůžu se dopátrat fotek a hlavu mi zamotala třeba sadová Nagy Szegh - na stránkách u Šípa vypadá úplně jinak než na ruze.wi
Jinak se mi líbí Andikó, Noel ty jsou jasné...nemáš třeba Rynde, Szini Sebo Alajos ? To jsou jména uf :whistle:

Re: Jednoduché květy 08. čec 2011 06:51 #262361

  • amazonka01
  • Avatar uživatele amazonka01
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3087
  • Obdržená poděkování 1568
  • Karma: 8
Andiko, Noel jsou snové, vřele doporučuju :)
Jinak mám Rynde, má absolutně nádherné květy, ale trochu letos trpí deštěm (méně, než ostatní bakulky, ale i tak), jinak zdravá, mráz OK.

Fotky bohužel nejsou, a ano, na Šípových stránkách většinou neodpovídají :unsure: , myslím, že v tomhle případě bych dala na Žlebčíka.
Následující uživatel poděkoval: Lenas

Re: Jednoduché květy 08. čec 2011 06:55 #262363

  • Lenas
  • Avatar uživatele Lenas
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Příspěvky: 121
  • Obdržená poděkování 180
  • Karma: 0
Díky za dobré zprávy :) Nagy Szegh vyzkouším a nechám se překvapit co vykvete :laugh:

Re: Jednoduché květy 08. čec 2011 07:00 #262364

  • amazonka01
  • Avatar uživatele amazonka01
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3087
  • Obdržená poděkování 1568
  • Karma: 8
Nj, jinak to nejde. Ale zatím má u mě tenhle starý pán 1 s * :up , takže myslím, že budeš spokojená.
Následující uživatel poděkoval: Lenas

Re: Jednoduché květy 08. čec 2011 14:21 #262420

  • Lenka
  • Avatar uživatele Lenka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 344
  • Obdržená poděkování 384
  • Karma: 3
Amazonko, díky za reference. Villa Pothon a Sedmikráska mě už taky zaujaly, takže ráda na ně slyším chválu, tímto jdou definitivně do seznamu, Jasdi-něco jsem si nevšimla, ale prozkoumám. Györyho růže jsou vážně na netu těžko dohledatelné, nechceš založit vlákno a napchat tam fotky a podrobnosti alespoň o těch, co máš? Myslím, že bych byla vděčná nejen já.

Re: Jednoduché květy 08. čec 2011 14:41 #262421

  • amazonka01
  • Avatar uživatele amazonka01
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3087
  • Obdržená poděkování 1568
  • Karma: 8
Vlákno tu je, už jsem tam pár fotek dávala loni. Teď chci trochu počkat, jak to bude s ČS a pod., aby reference byly kompletnější. je m jasné, že jich je minimálně, stejně jako fotek. A je to hrozná škoda.

Villu a Jasdi nemám, ale jsou objednané ;)

Sedmikrásku jsem viděla na fotce ještě před objednáním, byl z ní lem kolem záhonku.

Jinak tyhle jeho mini růže se super řízkují, tipuju, že i bez flašky nahoře, když jsem v březnu vyndavala na podzim sázený keřík, tak sice neměl hlavní kořen, ale měl jich spousty z větviček :)
Tak jsem ho šoupla do květináče a už kvete.

Re: Jednoduché květy 08. čec 2011 18:48 #262428

  • Rhea
  • Avatar uživatele Rhea
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 935
  • Obdržená poděkování 834
  • Karma: 1
Zelená - květy časem opravdu zelenají, musím vyfotit

Zelen1.jpg


Zelen.jpg


Ze Sally H. jsem maximálně nadšená

SallyHolmes2.jpg


SallyHolmes.jpg
Následující uživatel poděkoval: Lenka, jaja99, Kaja, JaninkaH, Eva.Trifon, helena

Re: Jednoduché květy 09. čec 2011 06:18 #262461

  • amazonka01
  • Avatar uživatele amazonka01
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3087
  • Obdržená poděkování 1568
  • Karma: 8
9.7.11017.jpg


9.7.11004.jpg


9.7.11026.jpg
Následující uživatel poděkoval: Rhea, Lenka, Eva.Trifon, helena
Moderátoři: Eva L., Květa