Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Austin David - Anglické růže III/2012

Re: Austin David - Anglické růže III/2012 04. kvě 2012 11:00 #278551

  • Kachnishte
  • Avatar uživatele Kachnishte
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 350
  • Obdržená poděkování 621
  • Karma: 0
Spoustu Austinek má Dresla z KR. A hlavně poradí, co je nerost a netáhlo a vymrzlík zlobič. A nebo pokud to máš blíž jinam, tak doporučuji pana Šípa (J Čechy) nebo Pelcovi (Sobotka). Ony ty kontejnerované růže jsou choulostivky a často pak v záhoně pauzírují. Mám takhle 3 letou Jasminu (Tantau) a letos to rozjela, má 10cm :D Prostě záruka kvality je kupovat prostokořenné růže na podzim (nebo zjara).

Crocus rose meruňkovka moc není. Je to úžasná růže, taky ji nutně potřebuju. Z těhle smetanovo-krémových mě ještě uchvátila novinka z loňska - William and Cathrin, tuším, že ji tu někdo má.

Souv. of WW bych fakt zvážila, je to náročná růže :( V hustší výsadbě chytá rez a ČS a spíš nekvete, než kvete. Zakoupila jsem tedy od Tantau jeho "zdokonaleninu" Ascot, tak jsem na něj moc zvědavá. A pokud si to milý Will Woodů nerozmyslí a nezačne předvádět nějaké úchvatnosti, tak půjde a místo něj dám Munstead Wood, ta mě bere ještě víc, než tebou zmiňovaný Darcey. Má to být jedna z nejvoňavějších Austinových růží.
Poslední úprava: 04. kvě 2012 11:01 od Kachnishte.
Téma bylo zamčeno.
Následující uživatel poděkoval: Alzbett

Re: Austin David - Anglické růže III/2012 04. kvě 2012 19:22 #278558

  • helena
  • Avatar uživatele helena
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1216
  • Obdržená poděkování 1969
  • Karma: 6
Souvenir de William Wood - mám roční zkušenost a jsem poněkud rozpačitá. Trčavá, líně opakuje.
Darcey Bussell mám ráda, krásná barva, pěkný typ květu, neklopí. Problém: loni sázen na jaře, na podzim přesazen, v obou případech na jaře první várka květů zaschla (totéž se i stalo s Falstaffem). Jiné Austinky (Mary Rose, Winchester Cathedral, Graham Thomas, Queen of Sweden, Reduté, Lady Emma Hamilton, Grace) to nepostihuje.
Poslední úprava: 04. kvě 2012 19:23 od helena.
Téma bylo zamčeno.
Následující uživatel poděkoval: Evka, Alzbett

Re: Austin David - Anglické růže III/2012 05. kvě 2012 06:25 #278565

  • Alzbett
  • Avatar uživatele Alzbett
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Příspěvky: 9
  • Obdržená poděkování 8
  • Karma: 0
Po hodinách strávených zde na krásném fóru jsem pochopila, že růží, které "musím" vyzkoušet bude více. :) Už jim plánuji místa.

Do záhonu(viz. obrázek v prvním příspěvku) bych je chtěla sázet po více kusech (3-5), takže bych nechtěla příliš experimentovat a přesazovat.
Zahrada je v jižním svahu v údolí Lužnice. Záhon je na spodní straně jižního svahu, svah je ze všech stran chráněná blízkým lesem, dole na jižní straně pozemku pak teče řeka (tím je zde tak cca o 2 stupně tepleji, než jinde ve městě). Nadmořská výška je cca 390m.
Poslední úprava: 05. kvě 2012 06:40 od Alzbett.
Téma bylo zamčeno.

Re: Austin David - Anglické růže III/2012 05. kvě 2012 16:20 #278573

  • vydrik
  • Avatar uživatele vydrik
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Příspěvky: 64
  • Obdržená poděkování 20
  • Karma: 0
Alzbett, co sis to dala na jmenovku, je to nadherna a zajimava ruze, zadna tuctova ruzova, nechcinse ji holek dotknout, ale tehle tmavych je fakt malo
Téma bylo zamčeno.

Re: Austin David - Anglické růže III/2012 12. kvě 2012 16:33 #278842

  • marky
  • Avatar uživatele marky
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Příspěvky: 11
  • Karma: 0
Ahoj, jsem úplná růžičková začátečnice.Když tady vidím tu krásu tak musím mít pár záhonků. Mám koupenou sister elizabeth,ale nikde jsem nenašla vaše zkušenosti s touto růží.;) Místa na zahradě mám dost a úplně mě okouzlily historické.:woohoo:
Téma bylo zamčeno.

Re: Austin David - Anglické růže III/2012 12. kvě 2012 17:46 #278844

  • mišpule
  • Avatar uživatele mišpule
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 3248
  • Obdržená poděkování 6303
  • Karma: 49
Vítám tě Marky,určitě se tu dovíš,co potřebuješ :)
Sister Elizabeth nemám,austinky mám tři,historickou jednu(zatím ;) ).Teď jsem je byla obhlídnout,dělají mi radost.
Ať se ti daří.
Téma bylo zamčeno.

Re: Austin David - Anglické růže III/2012 13. kvě 2012 05:00 #278857

  • virágszirom
  • Avatar uživatele virágszirom
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Příspěvky: 128
  • Obdržená poděkování 389
  • Karma: 0
Nálam ezek kezdtek nyílni.

IMAG3524.JPG

Gertrude Jekyll

IMAG3513.JPG

C.P.M.

IMAG3509.JPG

Tradescant

IMAG3487.JPG

Mary Magdalene
IMAG3529.JPG

Winchester Cathedral
Téma bylo zamčeno.
Následující uživatel poděkoval: Eva L., Aglaé, helena, mišpule, Evka

Re: Austin David - Anglické růže III/2012 13. kvě 2012 18:24 #278879

  • marky
  • Avatar uživatele marky
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Příspěvky: 11
  • Karma: 0
Díky za přivítání:) .Pilně načítám ,mám seznam všech co bych chtěla :woohoo: a do podzimu připravím záhonky;) at ty austinky už můžou bydlet u nás. Historické budu dávat na jiný záhon taky na podzim.Manžel je rád :up tak můžu budovat naší docela velkou zahradu několik let .Jen mi pořád vrtá hlavou jak stěhujete ty růže.Vždy jsem byla přesvědčená že se to nemá:whistle: .Tak když vidím,že to nevadí je to ještě lepší:laugh:
Téma bylo zamčeno.

Re: Austin David - Anglické růže III/2012 13. kvě 2012 18:58 #278880

  • virágszirom
  • Avatar uživatele virágszirom
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Příspěvky: 128
  • Obdržená poděkování 389
  • Karma: 0
IMAG3559.JPG

Young Lycidas

IMAG3562.JPG

Gertrude Jekyll

IMAG3535.JPG

C.P.M.
Téma bylo zamčeno.
Následující uživatel poděkoval: Eva L., helena, mišpule, Evka

Re: Austin David - Anglické růže III/2012 13. kvě 2012 19:08 #278883

  • jmarek
  • Avatar uživatele jmarek
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Příspěvky: 133
  • Obdržená poděkování 140
  • Karma: 3
vydrik napsal:
Tak trochu doufam, ze cena poklesne za 2, 3 roky. Tu cenu chapu, ale fakt to neni pro me. ;)

Vydříku, obávám se, že Austinky si svojí cenu drží... Jediná naděje by byl pan Šíp ze Skaličan od Blatné, ten je v ceníku má za cca 100 Kč. Jenže letos je vůbec neprodával a má vcelku dost omezený výběr... Snad jedině mu zkusit napsat, že bys měla zájem o nějakou konkrétní růži, třeba by byl schopen nějak sehnat od Austina očka...
Téma bylo zamčeno.
Moderátoři: Eva L., Květa