Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3

Téma: Osobní Top růže roku 2012

Osobní Top růže roku 2012 22. lis 2012 09:21 #285364

  • helena
  • Avatar uživatele helena
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1216
  • Obdržená poděkování 1969
  • Karma: 6
Inspirována Květou a Honzou v loňském roce zakládám novou hodnotící diskusi pro rok 2012.
Takto jsme hodnotili loni: www.krasneruze.cz/index.php?option=com_k...start=190&Itemid=112

1. Top růže 2012

2. Top nákup podzim 2011/jaro 2012 (prvoročky)

3. Nováčci, kteří očekávání (zatím) nenaplnili - možno chápat jako výhrůžka

4. Zklamání roku - vypichujeme i ty, které třeba máme déle a ony furtnic...

5. Neurazí, nenadchne

6. Kandidáti na vyhazov aneb co půjde ven příště / Poslední šance

7. Top vůně

8. Top smraďoch

9. Růže, které si nejvíce vážím (z důvodu... např. bylo obtížné ji získat, čekání, shánění, vzpomínky a pod.)

10. Top očekávání aneb slibuju si od této…

11. Dlouhodobě Top - dobrá, vyrovnaná růže

12. Je skvělá ale... (nesmí být ve stínu, vpředu záhonku, solitérně, holé nohy...)

13. Top šípky

14. Top zdraví (pokud používáte chemii, kolikrát ročně)

15. Potížistka aneb kam s ní?

16. Rozloučení

17. Srážkové úhrny v průběhu roku 2012
Poslední úprava: 24. lis 2012 13:30 od helena.
Následující uživatel poděkoval: zdenka, Evka, Kirsten

Re: Osobní Top růže roku 2012 22. lis 2012 13:56 #285365

  • helena
  • Avatar uživatele helena
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1216
  • Obdržená poděkování 1969
  • Karma: 6
1. Top růže 2012
Ghislaine de Féligonde – bezvadná. Krásný keř. Jsem nadšená z barvoměny. Trošku čs teď na podzim.
Charles de Mills – krásná gallica. Kvetla více jak měsíc. Pěkný tvar květů i barva. Souměrný keř. Zdravá.
Léda – vínová poupata rozvíjející se do bílých květů, občas s vínovým lemem. Pěkný keř. Kvetla tři týdny. Zdravá.
L_1_2012-11-22.JPG

Tuscany a Tuscany Superb – krásné květy, nádherně vybarvené. Liší se minimálně. Tuscany kvetla dříve a měsíc. TS jenom tři týdny. Zdravé.

2. Top nákup podzim 2011/jaro 2012 (prvoročky)
Ghislaine de Féligonde – viz nahoře.
Queen of the Musk – pěkné květy, úhledný zatím nevysoký keř (pochybuji, že bude mít 250 cm). Kvetla hodně a dlouho. Trošku čs teď na podzim.
Grace – kvetla téměř nepřetržitě. Pěkný tvar i barva květů. Zatím nízká.
Lady Emma Hamilton – pěkné květy i barva, nevysoký keř bez kandelábrů.
LEH_1_2012-11-22.JPG

Dinky – zatím kvetla jednou, ale nádherně barevné palice květů. Trošku čs teď na podzim.
Angela – neúnavně kvetla od poloviny června do prvního sněhu s malou přestávkou v srpnu. Zdravá.

3. Nováčci, kteří očekávání (zatím) nenaplnili - možno chápat jako výhrůžka
Alden Biesen – (bez výhrůžky) moc nekvete, kandelábry, ale květy dlouho drží a pěkně stárnou.

4. Zklamání roku - vypichujeme i ty, které třeba máme déle a ony furtnic...
New Dawn – málo kvetl, moc nerostl, asi špatné místo.

5. Neurazí, nenadchne
Louise Odier – pěkný keř, celkem dobře kvetla, ale barva mě nenadchla.
Mary Rose – hodně čs, dobře kvetla, ale barva a tvar květů nejsou můj šálek čaje.
Cupido – zatím nic moc. Je na skalce, asi patří na okraj, aby květy byly více vidět.
CO_1.JPG


6. Kandidáti na vyhazov aneb co půjde ven příště / Poslední šance
Baron Girod de L´Ain – trčavá růže. Moc nekvete. Zkusím přesadit více na slunce.

7. Top vůně
Paul´s Himalayan Musk – silná růžová vůně, spolehlivě provoní zahradu
Cardinal de Richelieu – silná, omamná růžová vůně
Erinnerung an Brod – těžká, omamná růžová vůně
EanB_1a_2012-11-22.JPG

EanB_2_2012-11-22.JPG

Medeo – jemná růžová vůně, závany

8. Top smraďoch
Nemám.

9. Růže, které si nejvíce vážím (z důvodu... např. bylo obtížné ji získat, čekání, shánění, vzpomínky a pod.)
Jednoznačně Distant Drums – neočekávaný dárek této téměř nesehnatelné růže (dárci tímto ještě jednou děkuji).

10. Top očekávání aneb slibuju si od této…
Distant Drums; Prieure de St Cosme

11. Dlouhodobě Top - dobrá, vyrovnaná růže
Crown Princess Margareta – letos jsem ani nečekala, že moje tři keře přežily zimu (nepříliš nakopčené, větrné místo). Ostříhány na tři očka. Výsledkem jsou dva keře přes metr a jeden kolem dvou metrů. Kvetly pořád. Nádherná barva i tvar květů. Trošku čs teď na podzim.
CPM_4.JPG

Charles de Mills – kvetl téměř pět týdnů. Velmi pěkná barva i tvar květů. Souměrný keř. Zdravý.
Souvenir de la Malmaison – krásná barva a dokonalý tvar květu. Kvetla od června do prvního sněhu s krátkou přestávkou. Květům se sice nelíbí déšť, ale to je ostříhám do vázy. Trochu trpí na čs.

12. Je skvělá ale... (nesmí být ve stínu, vpředu záhonku, solitérně, holé nohy...)
Queen of Sweden – krásná barva i tvar květů, které ale dlouho nevydrží. Poněkud sloupový tvar keře.

13. Top šípky
Nemám, ostříhala jsem květy.

14. Top zdraví (pokud používáte chemii, kolikrát ročně)
Nestříkám, pouze pokud se přemnoží mšice, vezmu na ně postřik, jinak hubím ručně.
Všechny gallicy – zdravé.
Austinky – občas trochu čs (více Mary Rose a Winchester Cathedral).
Potíže s pilatkou – napadá zejména dlouhé šťavnaté výhony, takže jí trpí zejména Crown Princess Margareta, Graham Thomas, Queen of Sweden, L.D. Braithwaite, Souvenir de William Wood, Baron Girod de L´Ain.

15. Potížistka aneb kam s ní?
Zatím žádná taková.

16. Rozloučení
New Dawn; Aloha (Kordes)

17. Srážkové úhrny v průběhu roku 2012
duben - 42 mm
květen - 36 mm
červen - 81 mm
červenec - 102 mm
srpen - 92 mm
září - 61 mm
říjen - 45 mm
listopad - 26 mm
Poslední úprava: 01. pro 2012 11:24 od helena.
Následující uživatel poděkoval: Eva L., zdenka, Vlaďka, Kachnishte, evai, Martin, jana H, mišpule, Evka, Kirsten a tento uživatel má 1 dalších poděkování

Re: Osobní Top růže roku 2012 22. lis 2012 14:05 #285366

  • Kachnishte
  • Avatar uživatele Kachnishte
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 350
  • Obdržená poděkování 621
  • Karma: 0
Ehm. Tak tedy...

1. Top růže 2012
Myslím, že Felicité Parmentier. Kvetoucí pouze jednou, asi i proto mi tolik utkvěla v paměti. Když kvetla, bylo to jako svátek, seděla jsem na pergole, u které je zasazená, a áchala. Prakticky vytrvale...

2. Top nákup podzim 2011/jaro 2012 (prvoročky)

Generous Gardener (Austin). Miluju ho...! Teď ještě jak dá zimu. Bojim bojimmm

...


5. Neurazí, nenadchne
Dolomiti (Tantau). Mám ji, protože ji nemám komu dát...

6. Kandidáti na vyhazov aneb co půjde ven příště / Poslední šance
Souv. de William Wood. Už to řikám otevřeně. Příští rok něco předvede, nebo na něj vezmu rýč. Chcípák. Ale květy má krásné... Když teda milostivě zakvete.

7. Top vůně
Alba Maxima. Mám pocit, že o čemkoli se řekne, že má vůni "starých růží, je to pouze slabá variace na tuto vůni.

...

10. Top očekávání aneb slibuju si od této…
Doufám, že poctivě naohybaný Souv. de la Malmaison cl. příští rok zakvete. Udělám z něj pomocí chvojí a netkanky zajímavou abstraktní zahradní dekoraci.

11. Dlouhodobě Top - dobrá, vyrovnaná růže

Sweet Haze (Tantau). Fakt.

12. Je skvělá ale... (nesmí být ve stínu, vpředu záhonku, solitérně, holé nohy...)
Bouquet Parfait. Květy by si zasloužily popředí záhonu, protože jsou jemňounké a barvoměnu, kterou předvádí, si užijete jen zblízka. Ale má klackovitý kandelábrovitý růst. Takže jsem ho přendala dopředu a uvidíme, jestli půjde udržet přiměženým střihem.

13. Top šípky
Balerina.Miluju drobounké malé šípky. Dokonce jsem kvůli nim neodstříhala část odkvetlin z prvního kvetení, ale to se ukázalo jako nedobrý krok, páč tyto větve celé zaschly... Zajímavé poučení...

14. Top zdraví (pokud používáte chemii, kolikrát ročně)

Nechemijuji ;) Nádherný zelený keře po odkvětu a tvarovacím střihu dělá Cardinal Richelieu. A pak Louisa Odiere. Byla by mou osobní topkou, ale je to prvoročka, tak počkám.

15. Potížistka aneb kam s ní?
Souv du DrJamain. Nesnášim ho... :D (Ba ne...) Třetí rok na stanovišti a ještě nekvetl. Ale není tak na očích jako Will. Woodů, tak ho nechávám.

16. Rozloučení
White the fairy. Po zimě žalostná, pak jsem ji omylem při pletí vykopla a už se mi nechtělo ji sázet zpátky. RIP.
Poslední úprava: 22. lis 2012 14:09 od Kachnishte.
Následující uživatel poděkoval: Eva L., zdenka, Vlaďka, helena, evai, Martin, jana H, mišpule, Evka, Kirsten a tento uživatel má 1 dalších poděkování

Re: Osobní Top růže roku 2012 22. lis 2012 15:01 #285367

  • Kirsten
  • Avatar uživatele Kirsten
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • En rose ville lukte like godt om den ble kalt noe
  • Příspěvky: 490
  • Obdržená poděkování 296
  • Karma: 1
Heleno, nádherné fotky nádherných růží!!! Uáchám se tady. :)
Kirsten
Následující uživatel poděkoval: helena

Re: Osobní Top růže roku 2012 22. lis 2012 22:35 #285371

  • Květa
  • Avatar uživatele Květa
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 6709
  • Obdržená poděkování 9851
  • Karma: 93
Heleno, jsem moc ráda, že jsi anketu vytáhla i pro tento rok.
Je zajímavé číst, jak se člověk zalásková a odláskovává - v čase. Co se mění.
Četla jsem si obě diskuse ( r. 2010 + 2011 ) zpětně. :up

Co ostatní ? ( třeba jen pár kolonek )

U sebe prosím o chvíli strpení. Stále nemám doma balík v kt. jsou kandidáti min. pro dvě kolonky.. a fakt jsem pověrčivá, jmenuju a nepřijdou, naschvál..
Poslední úprava: 22. lis 2012 22:35 od Květa.
Následující uživatel poděkoval: helena

Re: Osobní Top růže roku 2012 24. lis 2012 13:33 #285387

  • helena
  • Avatar uživatele helena
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1216
  • Obdržená poděkování 1969
  • Karma: 6
Pro ty, kteří sledují dešťové srážky, jsem přidala: 17. Srážkové úhrny v průběhu roku 2012.
U sebe doplňuji.

Re: Osobní Top růže roku 2012 24. lis 2012 20:50 #285389

  • evai
  • Avatar uživatele evai
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1170
  • Obdržená poděkování 2679
  • Karma: 7
1.Top ruze 2012
Rose du Roi, krasne staveny ker, vonavy, barevne mne lahodi, dlouho kvete, semtam opakuje, na podzim pekne zloutne a zvolna opadava,
zdravy

27.5.2012002.jpg


tady v poupatech, koncem kvetna
.2.Top nakup, prvorocky
Burgundy Iceberg, jednoznacne, tvar a barva kvetu!!Behem sezony sice vetsina listu opadala (CS), ale ani tak me laska neopustila

18.6.2012043.jpg

Skylark a The Herbalist, obe austinky, poloplne kvety, sveze voni, kvetou prubezne, ale jeste jsou takovy slabounky ve vetvickach.
Tady Skylark s Heavenly Pink
29.6.2012021.jpg

Pak tu mam slavne "rybarovky" Minervu a Sweet Blondie.Minerva me prekvapila vzrustem(1.20 asi), Sweet B.splnila ocekavani, dobre opakovala, v poupatech je do zluto-kremova, hned vedle je Baronin zum Guttenberg, ta je v poupatech ruzovejsi, ruzicka jaksepatri, kulila jsem ocka nad
29.6.2012005.jpg

bohatosti kveteni, zadna jina u me letos tolik nekvetla
Dale pak volaji po zverejneni Escapade
26.7.2012022.jpg

a Ave Maria, ta je jeste dnes komplet zdrave olistena, na dlouhem vyhonu pomalu vadnouci soukveti

15.10.2012040.jpg


3.novacci, kteri...
Asi Coniston, slaboucka, jeden kvitek
4.zklamani roku
Golden Celebration, malo kvetla, nejak slabnou holky(mam dve), nekde jsem cetla, ze potrebuje hodne vody a hnojeni, na hnojeni letos moc nedoslo, jen hrstka cvrcku zjara
Leander, to samy jako GC
5. neurazi...
Leonardo da Vinci
Ashram (plastovka)
6. kandidati na vyhazov...
jedine snad Jose Carreras, presazeny 1x, moc se nepredvedl, taky nejak plastovy
7. top vune
Catherine Guillot, tezka a silna vune
Jude the Obscure, svezi,uzasna, vsak vite
prekvapila me, ted nevim, Helena?, ze ma vonaveho Cardinala Richel., mne nevoni temer vubec
Evelyn, svezi, lehka a soucasne silna vune
Emillien Guillot, citrusy
Martine Guillot, zvlastni, jemna vune, trochu fialkova, pise se nekde o gardenii, nevim, zavru oci a jsem v raji :) :)
Roseraie de l´Hay
8.smradoch
tak tu nemam a snad se ji vyhnu, i kdyz Boscobel a The lark Ascending se mi libi moc, ale ta myrha v popisu:blink:
9. ktere si nejvice vazim...
spis kterou prechovavam, aniz bych z ni "byla na vetvi", SuperStar, kdysi darek od tatinka, zarivka, tezko se mi kombinuje, ale k Lady E.Ham. docela jde a svetle fial. floxy pobliz
10. top ocekavani
nove zasazene Mme de Stael, Reine Sammut, Dr Massad, Rubis d´Enco a dalsi, ktere jeste neprisly:angry:
11.dlouhodobe TOP
R.alba incarnata,3.rokem, zacina mohutnet, je jedna z prvnich kvetoucich, neznoucka (tedy brzy nastoupi CS, ale to neva)

31.5.2012003.jpg


Trier
9.7.2012012.jpg

Pretty Sunrise, rychle opakuje, silny kompaktni ker
[attachment:12]12.6.2012 028.jpg[/attachment]
Jacqueline du Pre


12. je skvela, ale...
Alfred Colomb, velky kvet, silna vune, ale na slunci (polednim) se pali
[attachment:10]23.6.2012 005.jpg[/attachment]

[attachment:11]29.6.2012 014.jpg[/attachment]
dtto Souv. de William Wood
13. top sipky
Flamentanz, oranzovy, podlouhly, ale tvrdy, nejedly
Lavender Cover, droboucky, v shlucich, zatim zeleny a uz tak zustanou, slunce k nim nedosahne
14. top zdravi...
Evelyn
Friedrich Chrysander
Vierge Folle

Nemuzu dal pokracovat, spadla mi mys a je to desna prace, sipka poskakuje, jak chce, vsak je to taky asi na mem elaboratu videt, tak priste



]
Poslední úprava: 24. lis 2012 20:58 od evai.
Následující uživatel poděkoval: Eva L., zdenka, Vlaďka, varouch, helena, Martin, mišpule, Evka, Kirsten, Padretti

Re: Osobní Top růže roku 2012 25. lis 2012 08:21 #285390

  • helena
  • Avatar uživatele helena
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1216
  • Obdržená poděkování 1969
  • Karma: 6
K vůni Cardinala de Richelieu - to je záhada, že máme s Evoui takový rozdíl. Jako osoba sklerotická jsem v době kvetení oběhla zahradu, čuchala a psala si vůně, které mě zaujaly. Takže podle tabulky mi CdeR voněl, jak jsem psala: silná, omamná růžová vůně. Jsem zvědavá příští rok. :)

Re: Osobní Top růže roku 2012 25. lis 2012 18:46 #285397

  • Padretti
  • Avatar uživatele Padretti
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Příspěvky: 64
  • Obdržená poděkování 114
  • Karma: 3
Přestože jsem naprostý růžový nováček, rozhodl jsem se také vyplnit tuto anketu nejen z důvodu, abych viděl, jak se v průběhu let bude měnit můj vkus, ale i pro vás ostatní, abyste měli představu jaké růže oslovují lidi, kteří nejsou na tomto poli ještě tak zběhlí. Pokud nebudu počítat 3 ks Golden Celebration, které jsem zakoupil v Děčíně Libverdě na podzim roku 2010 pod velice lákavým označením - růže anglická žlutá, tak moje první růže jsem vysadil letos v dubnu a naprostou většinu z nich vypiplala na svém poli Dresla a pak paní Pelcová. Vzhledem k mému nováčkovství, bohužel na některé otázky nebudu moci odpovědět. Tak se předem omlouvám Heleně, autorce ankety, že údaje nebudou možná použitelné pro statistické vyhodnocení. Pokusím se vložit i pár fotek, pokud přijdu na to jak:)

1. Top růže 2012

Jude The Obscure, pro svoji úžasnou, silnou citrusovo-růžovou vůni a tvar květů
v těsném závěsu by to byl naprostý šampion v tvorbě květů a to Crocus Rose, ještě teď mám na něm květy a poupata. Skvělá byla i Artemis se svými úhlednými turbánky jasně bílých květů s jemným zelenavým nádechem, intervaly v kvetení však byly delší.

092.JPG



685.JPG



369.JPG



2. Top nákup podzim 2011/jaro 2012 (prvoročky)

největší radost jsem měl, když jsem sehnal Claire Austin a Generous Gardener


3. Nováčci, kteří očekávání (zatím) nenaplnili - možno chápat jako výhrůžka

Tak letos mi vůbec nekvetly Botzaris a Blanc de Vibert, tak uvidíme, jak tomu bude v příští sezóně.

4. Zklamání roku –

Zatím nic takového neprožívám, ale určitě na to brzy dojde řada, protože jsem před 14 dny přes veškerá varování vysadil Nostalgii 2x, Marii Antoinette 1x a Mme Figaro 1x:))

5. Neurazí, nenadchne

zatím růží bez „ksichtu“ je pro mě The Prioress, ale možná se příští rok vybarví.

6. Kandidáti na vyhazov aneb co půjde ven příště / Poslední šance

Tak v mém případě nejhůř rostoucí růží je Alnwick, nemusí hned ohromit člověka záplavou květů a bujným růstem, ale krčit se celý rok bez jediného náznaku pokusu o tvorbu alespoň malého poupátka (spokojený bych byl i kdyby později odpadlo) o dvou výhonkách při výšce 30 cm, přestože ji celý dok pilně futruji komposty a rohovinami, mi přijde jako velký nevděk. Takže nad ní visí „Lukášův rýč“!

7. Top vůně

Jude The Obscure; Gartenträume - úžasná silná růžová vůně se stopou malin

8. Top smraďoch

Žádnou takovou nemám, tak tahle kolonka holt zbude na mě:))

9. Růže, které si nejvíce vážím (z důvodu... např. bylo obtížné ji získat, čekání, shánění, vzpomínky a pod.)

Graham Thomas, vážím si ho za to, že ze skomírajícího dřevnatého špačku dokázal obrazit, narůst do 60 cm a ještě vykvést.


10. Top očekávání aneb slibuju si od této…

Treasure Trove UK (1977) na tuhle růži se těším, když jsem jí viděl poprvé na obrázku, zaujala mě záplavou decentních dvoubarevných květů a vyvolala ve mě zasuté vzpomínky z dětství na léto u babičky, kdy ve stínu pergoly popíjíme malinovou limonádu a jíme rybízový koláč....a z rádia zní rozhlasová hra....


TreasureTrove.jpg



no a pak se těším na kolekci mechovek, Nuits de Young, William Lobb, Henri Martin a Chapeau de Napoleon, kterého mi věnovala jako bunus Dresla, za čež jí ještě jednou děkuji, protože jsem ho měl dlouho na wish listu a nikdo ho nenabízel. Mechová poupata jsem nikdy na živo neviděl a přijdou mi z fotek neuvěřitelná, tak se těším jak malý kluk až tato „zvířátka“ budu mít na zahradě:)



11. Dlouhodobě Top - dobrá, vyrovnaná růže

nemohu zatím posoudit

12. Je skvělá ale... (nesmí být ve stínu, vpředu záhonku, solitérně, holé nohy...)

nemohu zatím posoudit

13. Top šípky

nemám, všechny odkvetlé květy pedanticky odstraňuji


14. Top zdraví (pokud používáte chemii, kolikrát ročně)

naprostou většinu růží mám v pořádku, nejbujněji mi rostla asi Claire Austin, která za rok dosáhla 120 cm a celkem pravidelně kvetla. Chemii nepoužívám vůbec, proti houbám stříkám mlékem s trochou hypermanganu, proti mšicím lanolinem a s dalšími chorobami a škůdci jsem zatím neměl tu čest bojovat.



15. Potížistka aneb kam s ní?

Golden Celebration, je už třikrát přesazovaná a pořád nějaké trable, naposledy to byli mravenci, kteří si ve všech třech keřích udělali mraveniště, rostliny na to reagovaly svinutím a chlorózou listů, v červnu jsem je vykopal, ostříhal a dal do květináčů a v září vysadil do rozária, tak uvidíme.


16. Rozloučení

no rakvičku stloukám pro Alnwick

17: Srážky

Zatím neměřím, ale pluvimetr si už delší dobu chci koupit. Ale možná je to zbytečné, protože u nás prší pouze v červenci :)) To spadne vždy celý průměrný roční úhrn srážek, takže statisticky je vše v pořádku a nemá cenu se tedy tímto faktem znepokojovat.
Poslední úprava: 25. lis 2012 18:57 od Padretti. Důvod: špatně vybraná fotografie
Následující uživatel poděkoval: Eva L., zdenka, fanynka, hespa1, helena, evai, Martin, mišpule, Evka, Kirsten

Re: Osobní Top růže roku 2012 25. lis 2012 20:09 #285399

  • Květa
  • Avatar uživatele Květa
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 6709
  • Obdržená poděkování 9851
  • Karma: 93
měla bych již teď několik postřehů a dotazů k předešlým příspěvkům, ještě je odložím.

Loni jsem hodnotila takto :
www.krasneruze.cz/index.php?option=com_k...25&Itemid=112#272792
možná pro zajímavost dávám "jak to dopadlo"

text 2011 ztučněn
3. Nováčci kteří očekávání ( zatím ) nenaplnili - možno chápat jako výhrůžka
Jet Spray ( barva ), ale zvykám si . Byl loni v polostínu, kvítky zšedlé. Přesazen na plné slunce, kvítky krásně růžové. Potěšení. V druhé pol. roku dělal mini žirafky - nevadí.
Brother Cadfael + Claire Austin ( mumie deštěm ) - obě růže letos dobré. B. Cadfaela chválím.

4. Zklamání roku - vypichujeme i ty, kt. třeba máme déle a ony furtnic...
Sharon's Love ( špatný zdravotní stav ) letos zdravá :woohoo: , moc ale nepřirůstá ( je jí u mě zima )


6. Kandidáti na vyhazov aneb co půjde ven příště / Poslední šance
First Lady , 2012 znovu špatná, ještě zůstává pro r. 2013
Jacqueline du Pre začala růst, konečně, letos fajn.


9. růže které si nejvíce vážím ( z důvodu... např. bylo obtížné ji získat, čekání, shánění, vzpomínky a pod.)

pro teď - Sourire d'Orchidee, měla jsem ji na seznamu u Dresly hooodně dlouho. Hehehe, i nadále na seznamu chtěných zůstala. Odtud jeden z pramínků pověrčivosti. Dokud není doma, neventilovat.

10. Očekávání aneb slibuju si od této..

Polka, Ebb Tide ( 2012 - obě patřily letos k chudinkám či menším chudinkám )
a ) jestli NěcojakoCharity bude opravdu Blauwestad ( nebyl, jsou rozdílné )
b) jestli se z Mistress Quickly vyklube druhý Rosemoor ( vypadá to, že ano )


jdu se věnovat r. 2012
Následující uživatel poděkoval: Eva L., zdenka, helena, Evka, Padretti
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderátoři: Eva L., Květa