Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Lensovy růže + moschata hybridy

Lensovy růže + moschata hybridy 26. lis 2015 11:55 #301828

  • Květa
  • Avatar uživatele Květa
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 6709
  • Obdržená poděkování 9851
  • Karma: 93
Miško, jsem moc zvědavá, jak ti po usazení př. rok budou růst. Ceres se mi hodně líbí... :laugh:

dtto Omi Oswald.

ad Brigitte de V. - to přišla standardní sazenice ? špatně se přijmula ?
Téma bylo zamčeno.

Lensovy růže + moschata hybridy 26. lis 2015 21:18 #301831

  • Miška
  • Avatar uživatele Miška
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 582
  • Obdržená poděkování 517
  • Karma: 0
Že zrovna Tobě se líbí Ceres! ;)
No taky jsem zvědavá na růst po usazení. Nehnu s nimi, kdyby čert na koze jezdil. Jsou uprostřed záhonu, musí narůst aspoň 2 m, aby byly vidět. Jsou pořádně nakopčený hnojem, zasypaný bukovým listím a zachvojovaný. Možná bych na ně i chodila dýchnout, kdyby hlásily větší mrazy :silly: .
O Omi Oswaldu stále sama se sebou vedu polemiku jestli je to ona. Ale to mininální kvetení, minimum fotek, i detailních s listy, apod. na netu mi neumožňují dát uspokojivou odpověď.
Brigitte de V. - sazenice byly všechny stejné, standartní (kdybych měla podnožový kořeny připodobnit - tak asi jako menší Šípovy). Ale fakt nevím, proč zrovna ona se takhle mrňkařila. Ani nemá špatný místo.
Mám jednu záměnu - snad se k tomu brzy dostanu a jedna růže - Mammouche mi umřela. To taky nechápu, proč.
Ještě sem musím dát zbývající 3 sorty. Brzy....
Téma bylo zamčeno.

Lensovy růže + moschata hybridy 27. lis 2015 10:57 #301835

  • Květa
  • Avatar uživatele Květa
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 6709
  • Obdržená poděkování 9851
  • Karma: 93
ad Ceres - napadlo mne, že by mohlo být hezké velká GdF a malá GdF/Ceres někde v sousedství.
Ale ony se ty rozměry růží udávané na L. stránkách musí brát s velkou rezervou. Ukáže je až praxe.


Asi z toho nelze nic vyvozovat, ale.. braly jsme od L. růže také na jaře, hrozně dlouho se mátořily, než se probraly k životu. ( nevím, způsob skladování ? )


těším se, až dáš další..
Téma bylo zamčeno.

Lensovy růže + moschata hybridy 05. led 2016 14:18 #302076

  • Miška
  • Avatar uživatele Miška
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 582
  • Obdržená poděkování 517
  • Karma: 0
Zdravím do Nového roku 2016 a hned se pustím do práce :) .
Mám tu resty z loňska, co jsem nestihla, tak ať mi to odsejpá.

Další z objednávky od Lense byla Gaard um Titzebirg (moschatahybrid- Dresla by asi namítla, co to je za pojem, ale zase jak s tím naložit? ;) )
www.lens-roses.be/html/search_w.dhtml?op...ssion_id=19970060500
Když jsem si ji brala, nebylo moc informací. Takže jsem ji naslepo zasadila s tím, že po sezoně uvidím. A uviděla jsem!
Tady je první rozkvetlá okvětní palice v červnu.

gaardumTitzebierg.jpg


pokus o alespoň celou větev od země po květ (délka je 130cm) ale ohnutím je tak na metru výšky

GuTitze72015.jpg


zde je zachycen keř v jeho spodní části od země. Je vidět, že asi bude prokvétat i ve spodních patrech, což bude příjemná změna v porovnání s jinými podobnými hybridy, které kvetou pouze na koncích větví.


gaardumTitz.82015-vedra.jpg


Vybral si na kvetení samozřejmě jednu z těch vln veder, takže se mu dařilo trochu si květy připálit.

Detail celého soukvětí. (tedy dává mi zabrat to popsat a ještě se neopakovat)

GaardumTitz.3vedra015_2016-01-05.jpg


Je opravdu moc krásná. Nadchlo mne, že jako prvoročka, navíc v tom nepříznivém létě si to moc užila bez zjevných známek únavy a vady na kráse. Zdravá, bez tečky a dělá minišípečky, které ale bohužel zčernaly.

Moc se mi líbila, že jsem s ní nehýbala. Zato osázení kolem ní jsem promyslela a dosadila podle ní.

Vzadu po pravici má Lavender Lassii , vlevo vzadu Indigo. Vepředu po levici Marie Louise Drevon (Massad)a v pravo Ch. R. Mackintosh (Austin) s Johnem Clarem(Austin). Jsen na tu kombinaci moc zvědavá.

Ještě se pozastavím nad podmínkami pro Lensovy a moschatahybridy obecně.
Jaké máte zkušenosti vy? Chtějí víc přikrmovat, organiku, kompost. Nebo se spokojí s málem?
Já mám tyto růže po různu a zrovna Gaard um Titzebierg je v řádně prohnojeném záhonu , ve svahu, takže moc vody se tam nezdrží. A kvetení se jí moc povedlo.
Zato např. Ballerina byla letos téměř bez vody a přihnojení a kvetla jen jednou. Vedle ní mám Queen off the Musk a Souvenir de Greuville, prvoročky, a kvetly 2x. Ne, Queen vlastně stihla kvetení 3!

Ještě mi zbývají 2 růže z objednávky. Snad to dám večer, pokud zase nepadnu do postele :S .
Téma bylo zamčeno.
Následující uživatel poděkoval: Eva L., Kaja, sany, Jarka, Marijka, Jikra, alenak

Lensovy růže + moschata hybridy 05. led 2016 16:36 #302077

  • Kaja
  • Avatar uživatele Kaja
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 8706
  • Obdržená poděkování 22571
  • Karma: 82
tuhle teda nemám , je krásná :kiss:
Ballerina měla výhon s květy ještě před mrazem .takže opakovala a to slušně .. šípečky jsem ostříhala nedávno .. jsou drobné - měla jsem je vzít domů do vázy - i z ostatních růží . mohla jsem mít hezkou kytku .
www.facebook.com/lens.roses dám tu odkaz na fb stránky Lens . ale kdo není na fb asi neuvidí .
Poslední úprava: 05. led 2016 16:48 od Kaja.
Téma bylo zamčeno.
Následující uživatel poděkoval: Jikra

Lensovy růže + moschata hybridy 05. led 2016 17:27 #302078

  • Eva L.
  • Avatar uživatele Eva L.
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 3344
  • Obdržená poděkování 8815
  • Karma: 53
Miško, k tvému dotazu na náročnost moschata hybridů - neřekla bych, že jsou méně náročné, než třeba velkokvěté růže a že se spokojí s málem. Také mrazuodolností jsou srovnatelné s ostatními skupinami růží ( většina z nich je pro 6. zónu). Dalo by se říct, že klamou tělem - vypadají jakoby přírodně a to pak svádí k představě, že moc nepotřebují. :cheer: Stejně tak bych brala s rezervou tvrzení, že dobře snášejí polostín. V polostínu sice rostou, ale mnohem méně kvetou. Na př. já mám Ballerinu v polostínu a Květa na plném slunci a rozdíl v kvetení je obrovský.

Doporučuji Jean Stephenne. Ochotně kvete až do podzimu a je absolutně zdravá.

JeanStephenne2.jpg


JeanStephenne1.jpg
Poslední úprava: 05. led 2016 17:44 od Eva L..
Téma bylo zamčeno.
Následující uživatel poděkoval: Kaja, varouch, MartaZ., sany, mišpule, Lukáš, Jarka, Marijka, Jikra, alenak

Lensovy růže + moschata hybridy 05. led 2016 17:31 #302079

  • Kaja
  • Avatar uživatele Kaja
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 8706
  • Obdržená poděkování 22571
  • Karma: 82
taky krásná :kiss: -jsem zvědava letos na moji Bouquet Parfait . mám z řízku , tak už by snad měla letos trochu kvést .
Téma bylo zamčeno.

Lensovy růže + moschata hybridy 05. led 2016 21:16 #302083

  • Miška
  • Avatar uživatele Miška
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 582
  • Obdržená poděkování 517
  • Karma: 0
Eva L. napsal:
Dalo by se říct, že klamou tělem - vypadají jakoby přírodně a to pak svádí k představě, že moc nepotřebují. :cheer:

EvoL. , lépe bych to nevystihla. Stále jsem přemýšlela, proč zrovna ony u mne figurují jako nenáročné. Jediné, co mne napadlo, byly ty jednoduché květy. Ale to spousta z nich stejně nemá. Ale ta přírodní forma! je fakt jejich maska. Díky.
Já je mám všechny na plném slunci, takže zrovna tenhle aspekt nemůžu srovnat. Ale třeba ta Ballerina u mne první 2 roky kvetla ve 2 vlnách. To až potom se jí nechtělo podruhé vykvést. Tak právě špekuju, jestli je to tím, že je vyhladověná.

Jean Stephenne se mi podařilo uloupit z podzimní nabídky od Dresly :kiss: . Tak jsem na ní moc natěšená.

Kájo, na Tvojí řízkovanou B.Parfait jsem zvědavá. Já ji mám ve 2 exemplářích z různých zdrojů, tak aspoň budu mít srovnání.
Téma bylo zamčeno.

Lensovy růže + moschata hybridy 05. led 2016 21:31 #302086

  • Miška
  • Avatar uživatele Miška
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 582
  • Obdržená poděkování 517
  • Karma: 0
Další Lensova růže byla Thukela
www.lens-roses.be/html/search_w.dhtml?op...ssion_id=20250597020.
No.. tady jsem se asi trochu unáhlila. Nejsem z ní nadšená. Uvidím, co udělá napřesrok. Ale přiznávám, že mě ani trochu nedostala.
Květem, barvou, vůní, keřem, prostě ničím. Ona se taky podle fotek z Lensových odkazů moc nepodobá.

Habitus-nízký dvouvýhon a na něm velký květ (ten mě vlastně odradil nejvíc, čekala jsem menší). Takový čajovkovitý, světle růžovomeruňkový bez vůně. Alespoň byla naprosto zdravá :laugh: , to trochu vyvážilo moje zklamání.

Thukela92015.jpg




Foceno na začátku září. To asi proto, že jsem z ní byla tak trochu zklamaná, tak se mi jí nechtělo fotit dřív, než si na ní zvyknu :laugh: .
Jo a další plus - kvetla ve 2 vlnách. Jestli se to tak dá nazvat těch pár květů (doslova).

Fakt jsem čekala hezčí floribundu.
Poslední úprava: 05. led 2016 21:50 od Miška.
Téma bylo zamčeno.
Následující uživatel poděkoval: Lukáš

Lensovy růže + moschata hybridy 05. led 2016 21:40 #302089

  • Miška
  • Avatar uživatele Miška
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 582
  • Obdržená poděkování 517
  • Karma: 0
Já se omlouvám, ale vložila jsem duplicitní fotky a při opravě mi to už nevložilo nic.
Tak teď snad to vyjde:

Thukelaa92015.jpg



Se mi to nedaří, stále mám tu co vkládám opakovaně. Mrška.
Poslední úprava: 05. led 2016 21:48 od Miška.
Téma bylo zamčeno.
Moderátoři: Eva L., Květa