Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: O růžích

O růžích 13. úno 2024 21:28 #329707

  • Svenljunga Host
  • Avatar uživatele Svenljunga Host
Milá Quendery, bohužel jsem viděla nějaké ty suché klacky, ale každá má i něco zeleného, až na tu čajovku Orange - ta má zeleno jen kousek nad zemí. Mokro je u nás také. Dnes zase chvilku svítilo sluníčko, tak jsem obrážela záhony a zatetelila jsem se radostí, že mi zase vyrostly kromě sněženek i talovínky. Bohužel jsem objevila i suché větvičky u Annyatoknak z podzimu - ale také tam bylo i pár zelených.
Toho mrznutí se trochu bojím kvůli růžím, protože pan Šíp mi příští týden ještě pár k zasazení dodá. Ale četla jsem tu, že mnozí sázeli i v únoru. Tak zasadím, když to půjde. Založím, když to nepůjde. :(

O růžích 20. bře 2024 08:59 #329753

  • Svenljunga host
  • Avatar uživatele Svenljunga host
B) Drazí zkušení pěstitelé růží, píšu sice odpověď Quenderry, ale jinak se sem nepropíšu, tak se omlouvám.
Potřebuji radu a snad jsem trefila i správnou kolonku.
Mám doma po babičce dva vysoké jalovce - dle rady zahradníka je letos seříznu o třetinu neboť je třeba je zmladit a smrk, který je chránil, letos byl poražen, tak se bojím, aby je nesestřelil silnější vichr.
Nicméně jste mě tu namlsali stromy porostlými růžemi. Tak si říkám, že by těm jalovcům mohl slušet nějaký ten lehčí rambler. Dostala jsem na výběr Parník Liptov, Korejská růžová,Poema,White New Dawn,Rusalka,Srdce Evropy. Šlo by ke každému jalovci posadit jednu? Jalovce jsou na jihu zahrady u plotu, svítí na ně slunce pořád, spodek by byl díky nim vždycky chvíli ve stínu. A je tam volný prostor, takže profukuje. Vedle je obecní pozemek pod transformátorem - stavět se tam tedy nebude.
Samozřejmě jsem si všechny růže prohlédla a viděla nádherné fotky Parníku od Quenderry - má ho myslím na zeravu. Mně dost láká ta Rusalka, jen jsem nedokázala dohledat, jestli kvete jen jednou nebo víckrát.
Vím, že lépe vyzrají ty růže, které kvetou jen jednou. Otázka je, zda zariskovat s opakující či nikoliv.
Které růže byste si vybrali Vy a proč? Já se pořád nemohu rozhodnout. Nejraději bych všechny. A v sousedství jalovců nic není, takže ani ladit nemám k čemu, jen zelená tráva a plevel a černý kompostér. :P Byla bych moc ráda za všechny názory, a dobré rady. Děkuji.

O růžích 27. čen 2024 12:55 #329832

  • Svenljunga Host
  • Avatar uživatele Svenljunga Host
Informace pro ty z Vás, kteří/které třeba uvažujete o koupi nějaké růže od pana Šípa ze Skaličan - včera jsem se dozvěděla, že budou teď dva dny aktualizovat internetové stránky - přidávat ještě další růže, které se tam díky technické chybě na začátku prodeje neobjevily. Stránky budou mimo provoz.

O růžích 27. čen 2024 13:35 #329833

  • quendery
  • Avatar uživatele quendery
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1142
  • Obdržená poděkování 3690
  • Karma: 23
Sven, díky za zprávu. Myslím, že tam budou přidávat i loňské očkovance. Co vím, tak je teď kontrolovali, co už bude k prodeji. :whistle:
Následující uživatel poděkoval: ibiska

O růžích 06. čec 2024 20:37 #329835

  • Svenljunga Host
  • Avatar uživatele Svenljunga Host
:woohoo: Tak dneska o půlnoci budou stránky pana Šípa opět otevřené. Jsem zvědavá, co další se tam ještě objeví. Jen doufám, že dokážu odolat. I když pár prázdných místeček bych ještě našla. B)

O růžích 16. čec 2024 16:46 #329839

  • papla
  • Avatar uživatele papla
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Příspěvky: 198
  • Obdržená poděkování 291
  • Karma: 0
Radši se tam asi nebudu dívat, mám plno.Uspěšný lov ostatním.
Moderátoři: Eva L., Květa