Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Růžová sezona 2023

Růžová sezona 2023 07. čec 2023 23:10 #329568

  • Svenljunga Host
  • Avatar uživatele Svenljunga Host
Tak ještě slíbené fotky z návštěvy u majitelky 300 růží, dalších 100 je na cestě. Bohužel jsem tam byla za slunného odpoledne, což se na kvalitě fotek trochu podepsalo. Růže samotné jsou krásné, i když některé mladinké sázené na jaře tohoto nebo na podzim loňského roku.
Také nemám většinou jména, protože cedulky s nimi většinou zmizeli v mulči - majitelka pravidelně mulčuje posekanou trávou.Starší růže jsou na dvoře, ale tam jsem nefotila. Fotky ze dvora do alba přidám až jestli mi to odsouhlasí jejich autorka.
svenljunga.rajce.idnes.cz/Na_navsteve_v_...ve_zahrade_cerven_23

Růžová sezona 2023 09. čec 2023 23:17 #329575

  • alenak
  • Avatar uživatele alenak
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 2643
  • Obdržená poděkování 7622
  • Karma: 94
Růžičky dostávají zabrat, nejen ale ony. Teploty vysoké, bez vody zhora, dlouhodobě. Kupodivu, ale i díky prolití z hadice, ještě něco drží.


DSC06454.jpg
August D. + Heavenly Pink

DSC06466.jpg
Poslední úprava: 10. čec 2023 18:53 od alenak.
Následující uživatel poděkoval: quendery, papla, Ajka, alcearosa

Růžová sezona 2023 11. čec 2023 13:50 #329579

  • Svenljunga Host
  • Avatar uživatele Svenljunga Host
Alenko, i přes to vedro jsou Tvoje záhonky velmi osvěžující. U mně růžičky většinou mladé, ale kvetou. Prolévám je vodou ze studny nebo ze sudu jednou týdně. Zatím vodu ještě mám. Trávník je už ale suchopár a ne tak krásně zelený jako ten Tvůj.
Poslala bych také fotečku, ale nějak už nevím jak. Myslela jsem, že rajče je moje spása a budu Vás zásobovat přes odkazy, jenže teď změnili pravidla a prohlížení celých alb také asi není to pravé ořechové. A zakládat album kvůli jedné fotce se mi moc nechce. Nevíte někdo o nějakém jiném řešení? Možná nakonec budu jen pasivně číst a obdivovat, dokud to půjde.
Vím, že tohle patří spíš do technických, jenže tam je administrátor zakázal veřejné příspěvky. Vlastně jsem teď prosvištěla několik témat a tohle je jedno ne-li jediné (všechno jsem neprošla), kde lze přes odpověď něco napsat, pokud jsem host.
Těším se na fotky všech, jsou velmi inspirativní. Už teď jsem si objednala růží víc než je moje zahrada schopna pojmout. Nejspíš expanduji na obecní. :P

Růžová sezona 2023 13. čec 2023 09:40 #329580

  • Svenljunga Host
  • Avatar uživatele Svenljunga Host
Milá Quendery, teď se prokousávám tématem historické růže a narazila jsem na Tvůj první příspěvek na fóru z léta 2011!
Zrovna sis koupila 30 historických růží. Teď vidím, jak se Ti krásně rozrostly. Přemýšlím, když teď sama začínám, zda a jak se Tvoje sbírka od té doby změnila. Které Tě za tu dobu pozlobily a které odměnily. To si nejspíš přečtu v růžových hodnoceních, až se k nim prokoušu. Měla jsem si od začátku vést poznámky. V sobotu jedu znovu k panu Šípovi na růžové pole. Musím si zašít pusu a sednout na ruce, abych už nic nového neobjednávala, protože teď to je kolem 30 růží na podzim. Naštěstí už budu moci sázet k plotu, protože bude aspoň kousek hotový a kousek místa na dočasný záhon se také najde. Jen už nesmím! nic dalšího. Bude to těžké léto - ještě se na to pole podívám minimálně několikrát, protože jsme s kamarádkou slíbily pomoc při očkování.

Růžová sezona 2023 14. čec 2023 17:35 #329582

  • quendery
  • Avatar uživatele quendery
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1142
  • Obdržená poděkování 3690
  • Karma: 23
Jé Sven, tak to je můj růžový pravěk. :laugh: Tak z těch historických jich zbylo jen pár, vzhledem k tomu, že mám malou zahradu / cca 200 m2/, tak hlavně ty jednokvetoucí jsem brzy poslala dál. Opravdu není možné mít kromě pár týdnů zahradu jen zelenou. Ale zato se množství ostatních rozrostlo. V hodnoceních toho moc není, až tak velký psavec nejsem, spíš fotím. A tak mám dělaná alba podle jednotlivých let na rajčeti občas s malou notickou. Takže dnes mám cca 300 růží na zahradě a na rajčeti mám album růží, které prošly mojí zahradou/ no nejsou všechny, musím časem doplnit/. Mám zahradu v křivoklátských lesích na skále, minimum půdy, sucho / mraky nám rozhání nedaleký Vysoký vrch/, zimy jsou mrazivé téměř bez sněhu navíc táhne zima z údolí potoku Kačáku a zahradou skoro pořád fouká. Takže ne každé růži se u mě líbí. :whistle: Některá odejde sama "do věčných lovišť" a většinu jsem jich poslala dál kamarádkám, které mají lepší podmínky. Takže tak...... Ten výlet k p. Šípovi ti závidím, letos se k němu asi nedostanu, tak tě alespoň poprosím, pozdravuj ho ode mě. Jo od Věry Doušové, s ním ten můj nick moc nepoužívám. Díky předem a užij si to. :cheer: Tady k nahlédnutí ;) www.rajce.idnes.cz/quendery/album/ruze-k...prosly-moji-zahradou a všechny quendery.rajce.idnes.cz/
Poslední úprava: 14. čec 2023 17:37 od quendery.

Růžová sezona 2023 17. čec 2023 13:47 #329583

  • papla
  • Avatar uživatele papla
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Příspěvky: 198
  • Obdržená poděkování 291
  • Karma: 0
Sven, to tak trochu závidím, nahlédnutí do očkovací praxe! Když nám něco k tomu napíšeš, určitě to bude zajímavé.

Růžová sezona 2023 17. čec 2023 13:49 #329584

  • papla
  • Avatar uživatele papla
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Příspěvky: 198
  • Obdržená poděkování 291
  • Karma: 0
Alenko, máš je krásné. Jak vysoký tak naroste August Deusser u tebe? uvažuju o něm, ale nevím právě s tou výškou.

Růžová sezona 2023 18. čec 2023 17:15 #329586

  • Svenljunga Host
  • Avatar uživatele Svenljunga Host
Pozdravy vyřídím, pan Šíp o paní Věře Doušové už mluvil s úctou a těšil se na její návštěvu. Tak ho zklamu. Koupila jsem si u něj růži Deuil de Paul Fontaine. T
Na očkování se těším, ale spíš to bude úmorná polní práce. Myslím, že zpočátku budeme čistit podnože a zavazovat očka. Ale zajímavé to asi bude to ano.

Růžová sezona 2023 18. čec 2023 19:53 #329587

  • quendery
  • Avatar uživatele quendery
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1142
  • Obdržená poděkování 3690
  • Karma: 23
Sven, díky za předání pozdravu. Letos si s p.Šípem jenom píšeme nebo voláme, bohužel. A růži jsi pořídila dobře. Je moc pěkná budeš spokojená :)


DSC01884.jpg



DSC01882_2023-07-18.jpg


DSC03979.jpg


DSC07209.jpg
Poslední úprava: 18. čec 2023 20:16 od quendery.
Následující uživatel poděkoval: Ajka, alenak

Růžová sezona 2023 18. čec 2023 22:57 #329588

  • alenak
  • Avatar uživatele alenak
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 2643
  • Obdržená poděkování 7622
  • Karma: 94
Paplo, August D. je u mne v pozadí, stříhám ho dost zkrátka, tak 150 cm udělá, trochu stahuju, podle potřeby. Růže to je překrásná, s velkou výdrží, trochu později nakvétá, opakovat stíhá :) .
Moderátoři: Eva L., Květa